Knygų pristatymo konkursas 2019

Projekto trukmė: nuo 2019-02-01 iki 2019-12-06.

Projekto vadovė: Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus vyriausioji bibliotekininkė Urtė Vaserienė; urte.vaseriene@gmail.com ; 861868419.

Projekto partneriai ir rėmėjai:

2017 metais į Konkursą įtrauktos Mažeikių, Telšių, Plungės, Joniškio ir Kelmės savivaldybių bibliotekos. 2018 metais Konkurso dalyvių skaičius toliau augo, ribos plėtėsi – prisijungė Akmenės, Pakruojo, Gruzdžių bibliotekos. 2019 metais nauja projekto partnere tampa Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės – Bitės viešoji biblioteka kartu su kitais Panevėžio regiono miestais ir miesteliais. Tokiu būdu Konkursas ženkliai išplečia savo ribas ir tampa kone visą Šiaurės Lietuvą įtraukiančiu tarpregioniniu renginiu. Specialias nominacijas kiekvienais metais steigia bei remia Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje bei Šiaulių dramos teatras.

Trumpas projekto pristatymas:

Jau tradicija tapęs Knygos pristatymo konkursas Šiauliuose vyksta jau nuo 1995 metų. Konkursas organizuojamas siekiant kelti skaitymo prestižą ir skleisti žinią, jog knyga jauniesiems skaitytojams vis dar yra aktuali. Šis Konkursas yra itin įtaigus būdas ugdyti regionų moksleivių skaitymo, kūrybiškumo, kritinio mąstymo ir komunikacijos įgūdžius. Svarbu atkreipti dėmesį ir į Konkurso adresato universalumą – čia kviečiami dalyvauti I – XII klasių moksleiviai – taigi varžytis gali labai platus jaunųjų skaitytojų ratas. Konkurso dalyviai skirstomi į 3 amžiaus grupes (1-4; 5-8 ir 9-12 klasių).  Kiekvienai amžiaus grupei skiriamos pagrindinės prizinės vietos, teminės nominacijos ir paguodos prizai. Bendradarbiaudamos su konkurso iniciatore – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąją biblioteka – ir vietinėmis švietimo įstaigomis, bibliotekos organizuoja atrankinius turus, kurių metu išrenkami į finalinį turą Šiauliuose keliausiantys dalyviai. Didelis dėmesys skiriamas finalinio turo vertinimo komisijai. Stengiamasi, kad ją atstovautų skirtingų sričių specialistai – profesionalūs menininkai, literatūros kritikai.  Konkurso metu dalyviai mokosi bendrauti su auditorija, išklausyti komisijos vertinimus, gerbti besivaržančius drauge. Ne veltui pasirinkta varžybų forma – ji skatina dalyvaujančiųjų entuziazmą ir azartą.

Kiekvienais metais Konkursą globoja žymūs Lietuvos žmonės. 2019 metų Knygų pristatymo konkurso globėjais tapo roko grupė „Colours Of Bubbles“.

 

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.