Kūno įvaizdžio formavimas socialinėse medijose

Kūno įvaizdžio formavimas socialinėse medijose

 

Projekto trukmė: 2018 m. liepos 1 d. – 2018 m. gruodžio 13 d.

Projekto vadovė: Roberta Stonkutė, tel. (8 41) 52 37 46,  el. p. r.stonkute@savb.lt.

Projekto partneriai ir rėmėjai: interneto naujienų portalas „bernardinai.lt“, Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka, Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, TŪB „Printė“.

Trumpas projekto pristatymas: „Eurostat“ duomenimis, vidutiniškai 80 % socialinių tinklų vartotojų yra 16–29 metų amžiaus. „Pew Research Center“ nurodo, kad Europoje 76 % paauglių naudojasi socialiniais tinklais. Tokia aktyvi veikla socialinėse medijose neišvengiamai daro įtaką jauno žmogaus pasaulėvokai, savęs suvokimui.

Pastebima, kad jaunimas suvokia save ir savo kūną kaip žiūrėjimo objektą, stengiasi žūtbūt atitikti medijose matomus kūno kulto standartus. Klivlando universiteto komunikacijos profesoriaus Richardo Perloffo teigimu, socialiniuose tinkluose, kuriuose dalijamės ir komentuojame nuotraukas, skleidžiasi lėlių Barbių kultūra, įteigdama jaunimui lieknumo idealus, dažnai – nepasitenkinimą savo kūnu.

Projekto tikslas – ugdyti ir skatinti jaunimą kritiškai mąstyti ir vertinti medijų ir socialinių medijų kuriamas grožio estetikos vertybes, aktualizuojant kūno įvaizdžio formavimo tematiką ir suteikiant jaunimui galimybę reikšti nuomonę bei įrankius kritiškai vertinti tokio pobūdžio informaciją.

Projekto veiklos susideda iš 3 pagrindinių dalių:

  1. Plakatų konkurso „#canibeme“. Pasitelkiant menines priemones, siekiama skatinti jaunimą sąmoningai mąstyti apie socialines medijas, jų įtaką jaunų žmonių savivokai ir gyvenimo būdui, kritiškai pažvelgti į komercinės naudos pagrindu kuriamas vertybes.
  2. Socialinės kampanijos. Socialinės kampanijos metu paauglių sukurtus plakatus į savo socialinių tinklų paskyras kelėsi ir komentavo socialinių tinklų žvaigždės, taip skleidžiant projekto idėjas.
  3. Edukacinės programos parengimo. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio, Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio ir Akmenės rajono savivaldybės viešosiose bibliotekose vykdyti edukaciniai užsiėmimai, pagal kuriuos bibliotekos darbuotojams parengta edukacinė programa.

Projektas finansuojamas LR Kultūros tarybos lėšomis.