Adolfas Ramanauskas-Vanagas fotografijose: [albumas]

[sudarė Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė]
2019
Naujasis lankas

Knygoje-albume „Adolfas Ramanauskas Vanagas fotografijose“ žvelgiame į Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio (LLKS) 1949m. Vasario 16-sios Deklaracijos signataro, LLKS Gynybos pajėgų vado, faktinio su sovietine okupacija kovojusios Lietuvos vadovo Adolfo Ramanausko Vanago biografiją ne tik rašytiniais faktais bet ir unikaliomis nuotraukomis.

Albumo pagrindas – autentiškos istorinės nuotraukos. Jose vaikystė, mokslo metai gimnazijoje, studijų laikas pedagoginiam institute, Kauno Karo mokykloje, pedagoginio darbo laikas , partizaninio karo metai. Albume yra ir atminimo įamžinimo dalis, kurioje nuotraukos liudija, apie tai, kad Adolfo Ramanausko Vanago pasišventimas kovai už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, išliko tautos ir valstybės atmintyje kaip pagarbos ir pasididžiavimo ženklas. Albumą užbaigia nuotraukų dalis „Paskutinė kelionė“, į kurią Adolfą Ramanauską Vanagą palydėjo tūkstančiai Lietuvos žmonių bei aukščiausi Lietuvos valstybės vadovai.

Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė yra su sovietine okupacija kovojusios valstybės vadovo A. Ramanausko Vanago dukra. Ji yra išleidusi 8 knygas Laisvės kovų tema. Paskelbusi daugybę straipsnių Lietuvos ir užsienio spaudoje. Ji skaitė paskaitas Lenkijoje, Italijoje, JAV, Kanadoje, Gruzijoje. Jos pastangomis įamžinta daug atmintinų Laisvės kovų vietų.

 

Komentarai