Aukštesniųjų pasaulių suvokimas

Knygos viršelis
Michaelis Laitmanas
2020
Laitman Kabbalah Publishers

„Mes nesugebame įvertinti savo tikrosios būsenos ir nustatyti, ar patiriame dvasinį pakilimą, ar atvirkščiai – dvasinį nuosmukį. Nors galime jausti patiriantys dvasinį nuosmukį, bet iš tikrųjų Kūrėjas mums nori atskleisti mūsų tikrąją būseną – kad nepatirdami malonumo esame nepajėgūs ką nors atlikti ir iš karto nusimename arba net puolame į neviltį. Kai mūsų kūnas iš gyvenimo negauna pakankamai malonumo, tai gali sukelti net pyktį ir depresiją.
O iš tikrųjų šis stygiaus pojūtis – tai dvasinis pakilimas, kadangi tuo metu esame arčiau tiesos negu anksčiau, kai mums kaip vaikams tiesiog buvo gera šiame pasaulyje. Ir todėl pasakyta: „Augant pažinimui, auga ir sielvartas.“ Ir atvirkščiai, kai žmogus mano, kad patiria dvasinį pakilimą, gali būti, kad tai apgaulinga paprasčiausio mėgavimosi ir pasitenkinimo savimi būsena.
Ir tik tas, kuris jau jaučia Kūrėją ir Jo valdžią visiems kūriniams, gali teisingai įvertinti savo dvasinę būseną“ (Michaelis Laitmanas, „Aukštesniųjų pasaulių suvokimas“).

M. Laitmanas (filosofijos mokslų daktaras, biokibernetikas) – mokslininkas kabalistas, ontologijos ir pažinimo teorijos profesorius, parašė daugiau nei 30 knygų, kuriose išsamiai komentuoja visus autentiškus kabalistinius šaltinius. Savo veikaluose jis faktiškai atnaujino tradicinį požiūrį į kabalą, atskleidė ją kaip žinojimą, būtiną visai žmonijai.

Užsakyti leidinį

Komentarai