Emocinis lankstumas: kaip geriau suprasti savo emocijas ir išmokti jas priimti

Susan David
2018
Alma littera

Visi žinome, kaip elgtis tam tikrose situacijose, ką kalbėti, ko vengti. Bet kodėl vis dažniau jaučiamės įsprausti į kampą, nesugebantys susidoroti nei su darbo, nei su kasdieniais reikalais? Kuo skiriasi sėkmę pasiekę žmonės nuo tų, kurie niekaip neįstengia jos prisišaukti?

Atsakymas – emocinis lankstumas. Tai moksliškai pagrįstas metodas, neatsiejamas nuo pasitenkinimo savimi, įžvalgumo, drąsos priimti naujus dalykus.

Mūsų poelgiai, karjera, santykiai, laimė, sveikata, – viskas, kas gyvenime svarbu, – priklauso nuo reakcijos į vidinius išgyvenimus. Mes nuolat užkimbame ant tų pačių kabliukų: abejonės, gėda, liūdesys, baimė, pyktis. Jie mus nuveda neteisinga kryptimi. Tačiau emociškai lankstūs žmonės sugeba jų išvengti, elgtis pagal savo vertybes ir ryžtis pokyčiams. Tai pats tikriausias kelias į sėkmę.

Kaip savo emocijas paversti stiprybe?

Štai keletas pagrindinių žingsnių:

  • pripažinkite savo jausmus, kad ir kokie jie būtų;
  • pažvelkite į situaciją iš šalies;
  • eikite savo keliu, nesilygindami su aplinkiniais;
  • niekada nesustokite prie to, ką jau pasiekėte.

Žinoma psichologė Susan David daugiau nei du dešimtmečius tyrinėjo emocijas ir aiškinosi, kaip jos keičia mūsų sampratą apie laimingą gyvenimą. Jos nuomone, sėkmė nepriklauso nei nuo proto, nei nuo kūrybingumo, nei nuo asmenybės tipo. Viską lemia gebėjimas suprasti savo vidinį pasaulį – mintis, jausmus, poreikius.

Komentarai