Lietuvos istorija visiems. T. 1

Tomas Venclova
2018
R. Paknio leidykla

Nauja įdomi knyga apie šalies istoriją „Lietuvos istorija visiems“ – tai vieno žinomiausių Lietuvos intelektualų, poeto, eseisto, Jeilio universiteto profesoriaus Tomo Venclovos darbas.

Išleistas pirmasis „Lietuvos istorijos visiems“ tomas pasakoja istoriją nuo neandertaliečių ir kromanjoniečių laikų iki Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės padalijimų. Autorius taip pat rengia antrąjį tomą, apie naujųjų laikų Lietuvos istoriją.

Tomas Venclova visą gyvenimą domėjosi istorija ir studijavo istorinius įvykius, todėl knyga „Lietuvos istorija visiems“ išsiskiria savitu požiūriu ir erudicija. Autorius pateikia iškalbingų ir įdomių istorinių detalių, atvirai ir argumentuotai kalba apie skaudžiausius istorijos įvykius, dėl kurių vis dar kyla ginčių net tarp istorikų.

Pirmajame „Lietuvos istorijos visiems“ tome autorius objektyviai žvelgia į šalies istorijos lūžius, plačiai analizuoja santykius su Rusija ir Lenkija, pateikia informacijos apie bendrą europinį kontekstą, tekste naudoja ištraukas iš grožinės literatūros ir poezijos.

Komentarai