Mergaitė, atsigėrusi mėnulio

Kelly Barnhill
2019
Nieko rimto

Magiška istorija apie tikrą gėrį ir kovą už jį. „Mergaitė, atsigėrusi mėnulio“ – tai amerikiečių rašytojos Kelly Barnhill pasakojimas, kuriame susipina gražiausių stebuklinių pasakų motyvai ir meistriškai atskleisti veikėjų charakteriai.

Kasmet Protektorato miesto gyventojai paaukoja vieną kūdikį – palieka jį miške gyvenančiai raganai. Jie tikisi, kad ši auka apsaugos miestą nuo piktosios raganos ir jos kerų. Tačiau jie nežino, kad miško ragana iš tiesų yra visai gera ir maloni. Ji gyvena drauge su išmintingu pelkių monstru ir nedideliu drakonu. Paaukotus vaikus ragana pamaitina žvaigždžių šviesa ir atiduoda rūpestingoms šeimoms kitapus miško, kad šie laimingai augtų.

Tačiau vieną kartą ragana netyčia pagirdo jai paliktą mergaitę ne žvaigždžių, o mėnulio šviesa ir taip suteikia paprastai mergaitei nepaprastą galią. Ragana neturi kitos išeities, tik pati auginti mergaitę, kurią pavadina Luna. Kai Lunai sukanka trylika metų, jos magiškos galios ima skleistis ir kelti didžiulį pavojų… Tuo metu Protektorato mieste atsiranda jaunas drąsuolis, pasiryžęs nužudyti raganą ir išlaisvinti žmones.

Būriuojasi mirtį nešantys paukščiai, dunda seniai miegantis ugnikalnis, o aplink klaidžioja moteris tigro širdimi…

„Mergaitė, atsigėrusi mėnulio“ – tai magiška pasaka, įtraukianti į stebuklų kupiną, laisve alsuojantį pasakojimą, mokantį gėrio ir ryžto.

Komentarai