Mirtina meilė: detektyvinis romanas

Peter James
2019
Jotema

Trilerio „Mirtina meilė“ veikėjos pagrindinis tikslas – tapti turtinga. Nesvarbu kokia kaina.

Augančią „bjaurųjį ančiuką“ Džudę Bentli domino tik du dalykai – grožis ir turtai. Pirmąjį tikslą pasiekti nebuvo sunku, ypač su profesionalių plastikos chirurgų pagalba. Tačiau norint pasiekti antrąjį, jai teks kur kas labiau pasistengti. Tiesa, naudojamas metodas nesudėtingas… Juk pinigai arba uždirbami savo rankomis, arba gaunami ištekėjus už turčiaus. Antrasis būdas gana nesunkus, sunkiau po vestuvių atsikratyti sutuoktinio.

Vyresnysis detektyvas Rojus Greisas gyvena nuolatinėje įtampoje. Jį spaudžia viršininkai, ankstesnė byla vis dar trukdo užmigti naktimis, grįžta seni priešai. Be to, jam kyla įtarimas, kad Braitone veikia „juodoji našlė“ – jos veikimo metodai sėja mieste nerimą ir įtampą.

Trileryje „Mirtina meilė“ netrūks veiksmo – „juodoji našlė“ dairosi naujos aukos. Čia netrūks ir šypsnį išspaudžiančių epizodų, todėl nusikaltimų istorija kartais atrodys kone groteskiška.

Peter James teigia, kad Džudės Bentli personažą įkvėpė tikra istorija, kai lankydamasis kalėjimuose rengiamuose skaitymo populiarinimo renginiuose jis sutiko išsilavinusią moterį, uždavinėjusią jam labai protingus klausimus apie literatūrą. Su ja susipažinęs, rašytojas sužinojo, kad ji nunuodijo savo anytą, kad nuslėptų žinią apie pasisavintas jos santaupas. Šiek tiek pakeitęs aplinkybes, Peter James sukūrė neeilinę veikėją.

 

Komentarai