Mūzų viešbutis: romanas

Ann Kidd Taylor
2018
„Baltų lankų“ leidyba

Kas svarbiau – vaikystės meilė, šiandien užgimę jausmai ar įsipareigojimas darbui? Romanas „Mūzų viešbutis“ pasakoja apie laisvę mylinčią savarankišką moterį jūrų biologę daktarę Meivę Doneli. Jai grįžus į vietas, kur prabėgo gražiausi jos jaunystės metai, iškyla būtinybė priimti sprendimą, nulemsiantį tolesnį jos gyvenimą.

Vieną vasaros dieną Meivei Doneli nutiko du keisti dalykai. Pirmiausiai, ją pabučiavo jai patinkantis Danielius, o netrukus jai įkando ryklys, kuris vos nenusitempė jos į vandenyną. Šie įvykiai išlieka gyvi net po aštuoniolikos metų, Meivei, kurią visi vadina ryklių užkalbėtoja, keliaujanti po pasaulį ir tyrinėjanti šiuos plėšrūnus. Grįžusią į savo senelės valdomą „Mūzų“ viešbutį saulėtoje Floridos pakrantėje ją pasitinka įprastas žaliųjų citrinų pyrago kvapas ir nepakartojami raudoni saulėlydžiai. Tačiau čia jos laukia ir netikėtumai.

Palmių pavėsyje, kaitinant Floridos saulei ir skambant Kalipso ritmams, mezgasi romano „Mūzų viešbutis“ veiksmas. Ši istorija pasakoja apie pasirinkimus – tarp laisvės ir įsipareigojimo, tarp džiaugsmo ir rūpesčio, tarp praeities ir ateities, galiausiai, – tarp senos meilės ir naujai užgimusių jausmų.

Knygos autorė Ann Kidd Taylor gyvena Marko saloje pietų Floridoje. Romaną „Mūzų viešbutis“ ją įkvėpė parašyti šios salos grožis. Rašydamą autorė priėmė iššūkį – savanoriavo rykliams padedančioje organizacijoje. Ji teigia norinti šią knyga atkreipti dėmesį į brakonieriavimą, į ryklių medžioklę, kai dėl pelekų jie gaudomi ir lėtai miršta kankinama mirtimi. Tai – dar viena labai svarbi šio romano tema.

Komentarai