Niekada nesustok: nuo San Paulo gatvių Brazilijoje iki Norlando Švedijos šiaurėje: tikra istorija apie balansavimą tarp dviejų tapatybių

Christina Rickardsson
2019
BALTO leidybos namai

Švedų verslininkės Christinos Rickardsson pasakojimas „Niekada nesustok: nuo San Paulo gatvių Brazilijoje iki Norlando Švedijoje“ – jautri autobiografija apie Brazilijos lūšnynuose praleistą vaikystę, įvaikinimą, gyvenimą Švedijoje ir tapatybės paieškas.

Christiana Mara Coelho – būtent taip ji vadinosi pirmaisiais gyvenimo metais. Tačiau ten, kur ji augo, vardas buvo visiškai nesvarbus. Ji – viena iš tūkstančių ar net milijonų kasdien su skurdu ir nepritekliumi susiduriančių Brazilijos vaikų.

Kartu su mama ir broliu mergaitė augo miško oloje šalia San Paulo, o vėliau persikėlė į skurdžiuosius miesto lūšnynus – favelas. Kol šizofrenija serganti mama dirbo prasčiausius darbus, brolį ir sesę gatvės mokė išgyvenimo taisyklių – dėl paskutinių maisto atliekų kautis iki paskutinio atodūsio.

Viltį praradusi motina atidavė vaikus į prieglaudą, kur šie buvo įvaikinti mylinčios ir rūpestingos šeimos iš Švedijos. Ji užaugo Švedijoje, mėgavosi europietišku gyvenimu, mokslu ir auklėjimu, tačiau ilgėjosi vaikystės ir laiko praleisto favelose.

Šiandien knygos „Niekada nesustok“ autorė Christina Rickardsson – sėkminga verslininkė, rašytoja ir lektorė. Ji vadovauja fondui, kurio tikslas – sudaryti Brazilijos vaikams galimybes ne tik išgyventi, bet ir džiaugtis vaikyste.

Komentarai