Padėkime nesimušti, nesikandžioti, nešūkauti…: kaip pasiekti, kad žmonės, turintys autizmo ir kitų vystymosi sutrikimų, elgtųsi gerai

Bo Hejlskov Elvén
2017
[Ugdymo plėtotės centras]

Ugdymo plėtotės centras iš švedų kalbos išvertė ir išleido Bo Hejlskov Elven knygą „Padėkime nesimušti, nesikandžioti, nešūkauti…“ Knyga skirta susiduriantiesiems su asmenimis, turinčiais raidos negalią. Remdamasis nauju pažangiu požiūriu, autorius parodo, kaip nustatydami ir tirdami problemines sritis galime iš esmės pagerinti žmonių, turinčių autizmo spektro sutrikimą ar kitų raidos negalių, elgesį.

Knygoje pateikiama patarimų, kaip iš naujo įvertinti problemines situacijas, siūlomos veiksmingos strategijos teigiamam atsakui gauti, taip pat varžymui ir bausmėms išvengti. Knygoje aptariami pavyzdžiai apima platų raidos negalios spektrą – nuo vaikų ir suaugusiųjų autizmo iki Dauno sindromo atvejų – ir atskleidžia, kokių teigiamų pokyčių galima pasiekti.

Knygos autorius Bo Hejlskov Elven yra Švedijoje praktikuojantis klinikos psichologas. Jis dirba kaip nepriklausomas konsultantas ir lektorius autizmo ir raidos negalios klausimais.

 

Komentarai