Priklausomybė: romanas

Lina Gražulytė
2019
Alma littera

Linos Gražulytės veiksmo romanas „Priklausomybė“ parašytas remiantis tikrais karių liudijimais ir bendradarbiaujant su Lietuvos psichologais.

Psichiatrė Keitlin įpratusi dirbti su traumuotais, sunkiais pacientais. Dažniausiai tai kariai, kurie ne tik sužaloti psichologiškai, bet ir priklausomi nuo įvairių psichotropinių medžiagų. Keitlin dažniausiai, deja, tik numalšina jų simptomus, „aptvarsto“ kraujuojančias dvasios žaizdas, o atvykę pareigūnai juos vėl išsiveža nežinia kur.

Vieną rytą į psichiatrės sodybą užmiestyje įsiveržia karinę aprangą dėvintys ginkluoti vyrai, kuriems vadovauja agresyvus psichopatas… Keitlin suvokia, kad tai, ką ji darė yra blogiau nei jai atrodė. Situacija darosi vis pavojingesnė.

Istorijos „Priklausomybė“ veiksmas vyksta užsienyje, tačiau istorija artima ir pažįstama daugeliui iš mūsų. Nebūtinai į tavo namus turi įsiveržti užpuolikai, kad suvoktum, kokią kančią sukelia pernelyg stiprus prisirišimas – priklausomybė nuo galios, prievartos ar žmogaus. Autorė meistriškai ir labai suprantamai dėlioja ne tik veiksmo detales, bet ir jausmų dėliones.

Karo sužaloti vyrai yra daugeliui aktuali priklausomybės tema, kuri įsuka į įtampos bei emocijų kupiną pasakojimą.

Komentarai