Sąmoningumo meditacija: paprastai ir aiškiai

Bhante Gunaratana
2018
Trigrama

„Sąmoningumo meditacija: paprastai ir aiškiai“ – knyga, skirta norintiems pasiekti dvasinę bei minčių ramybę. Jos autorius – vienuolis iš Šri Lankos, filosofijos mokslų daktaras, budistas Bhante Gunaratana.

Prieš 25-erius metus parašyta knyga „Sąmoningumo meditacija: paprastai ir aiškiai“ iki šių dienų išlieka viena įtakingiausių šios srities leidinių. Ši knyga – tai įvadas į sąmoningumo meditaciją, pagalba medituojantiems ir praktiniai patarimai. Paprasta ir įtaigi knygos kalba padeda geriau suprasti svarbiausius meditacijos principus. Garsus meditacijos mokytojas Bhante Gunaratana aiškina, kaip teisinga meditacija padeda siekti svarbiausių tikslų – gilesnio suvokimo, aiškumo ir vidinės ramybės.

„Jūsų protas yra lyg rėkaujantis namas ant ratų nevaldomai lekiantis nuo kalvos. Nieko baisaus, taip buvo ir vakar, tiesiog vakar jūs to nežinojote.“

Knygos autorius – iš Šri Lankos kilęs budistų vienuolis Bhante Gunaratana. Įgijęs budistų vienuoliui būtiną išsilavinimą, išvyko į misiją Indijoje. Vėliau apsigyveno JAV, kur studijavo universitete ir tapo filosofijos mokslų daktaru. Bhante Gunaratana vadovauja budistų vienuolynui Vakarų Virdžinijoje ir aktyviai skleidžia budizmo idėjas – skaito paskaitas Džordžtauno, Bucknellio, Merilendo universituose Amerikoje, taip pat Europos ir Australijos universitetuose.

 

Komentarai