Sokratas – prezidentas!

papasakojo Yan Marchand
2019
Jonas ir Jokūbas

Knygų serijos „Mažieji Platonai“ pasakojimas apie Sokratą – „Sokratas – prezidentas!“ supažindina su išmintingojo Graikijos mąstytojo gyvenimu ir jo idėjomis. Kaip Sokratui sekėsi skleisti žinias ir išmintį ir kodėl ne visiems tai patiko?

Pats filosofijos pagrindas yra išmokti galvoti apie mus supantį pasaulį. Būtent todėl visiškai nenuostabu, kad vaikai yra puikiausi filosofai. „Mažųjų Platonų“ knygų serija supažindina vaikus ir smalsius suaugusiuosius su garsių filosofų gyvenimais ir darbais. Nuo Sokrato iki Dekarto, Einšteino ar Vitgenšteino. Kiekvienoje serijos knygoje yra pasakojama įdomi, o dažniausiai ir juokinga istorija, pristatanti pagrindinius filosofinės minties principus, kuriuos papildo smagios iliustracijos. Knygoje „Sokratas – prezidentas!“ pasakojama apie Sokrato klajones po Atėnus ir bandymą skleisti savo mokymą. Net išmintingiausiems žmonėms tenka įveikti begales iššūkių.

Sokratas (469 m. pr. m. e. – 399 m. pr. m. e.) – graikų filosofas, gyvenęs Atėnuose. Suformavo požiūrį į filosofiją kaip būdą siekti gyvenimo išminties. Pasak Sokrato, pažinimui būdingas besąlygiškas tikrumas. Jis pasiekiamas specialiu protavimo metodu, žmonėms bendraujant intelektualiai, susiduriant jų nuomonėms.

Komentarai