Švelnumas: eilėraščiai, 1988–2018

Antanas Drilinga
2019
Žuvėdra

Daugiau nei dvidešimt poezijos ir beveik tiek pat prozos knygų išleidęs žinomas poetas ir prozininkas Antanas Drilinga naujajame lyrikos rinkinyje “Švelnumas” šį kartą skaitytojui pateikia savo gražiausių eilėraščių, sukurtų per pastaruosius trisdešimt metų (1988–2018), puokštę…
Likdamas ištikimas tradicinei meilės ir gamtos tematikai, poetas siekia apmąstyti tauriausius žmogaus jausmus, suvirpinti skaitančiojo širdį, apdainuoti žmogiškųjų santykių švelnumą.

Antanas Drilinga (gim. 1935 m.) – poetas, prozininkas, vertėjas, libretistas, išleidęs apie 50 poezijos ir prozos knygų (tarp jų – 8 romanai), sukūręs libretus A. Rekašiaus ir A. Bražinsko operoms, kurios pastatytos Lietuvos teatruose, išvertęs muzikinių scenos veikalų libretus („Karmen”, „Šikšnosparnis” ir kt.), jo tekstais sukurta dainų. Lietuvos rašytojų sąjungos narys nuo 1962 m. Jo poezija ir proza versta į rusų, lenkų, latvių, vokiečių ir kt. kalbas.
Apdovanotas Pasaulinės taikos tarybos medaliu, 1972 m. – Poezijos pavasario laureatas, 2015 m. jam suteiktas Anykščių garbės piliečio vardas.

 

Komentarai