Titanoteris, Kekto ir kiti: šimtmečio istorijos: [eilėraščiai]

Tautvyda Marcinkevičiūtė
2019
Kauko laiptai

Naujausioje savo knygoje „Titanoteris, Kekto ir kiti: šimtmečio istorijos“ poetė Tautvyda Marcinkevičiūtė sukuria spalvingą gimtojo Kauno paveikslą.
Sujungdama įvairiausius istorinius šio miesto laikotarpius – prieškario, okupacijos, šiandienos – su mitinės būtybės Kekto figūra, poetė tiek retrospektyviai žvelgia į Kauną, tiek kalba iš dabarties perspektyvų, plėtodama ir paslaptingą paralelinį pasaulį, kuris suteikia rinkiniui gilesnį matmenį.
Išradingai ir šmaikščiai žaisdama sąskambiais, T. Marcinkevičiūtė renčia tekstualinę architektūrą, supažindina skaitytoją su kultūriniu, meniniu Kauno gyvenimu, išryškina jo santykį su Europos kultūra, aktualizuoja patriotiškumą, kartkartėmis atsargiai praskleisdama gelminį Kauno pasaulį „Paslaptyse“. O rinkinio leitmotyvas – Nemunas apjungia matomą ir nematomą Kauną, istoriją ir legendą, Lietuvos Laikinąją ir Būsimąją Europos kultūros sostines.

Be kita ko, skaitytoją tikrai sudomins iškarpos iš archyvinės spaudos, kuriose kiek tragikomiškai aprašyti įvairiausi nutikimai.

 

Komentarai