Tomo vidurnakčio parkas: apysaka

Knygos viršelis
Philippa Pearce
2020
Alma littera

Anglų rašytojos Philippos Pearce knyga „Tomo vidurnakčio parkas“ – tai nesenstanti vaikų literatūros klasika. Mistiška ir paslaptinga istorija apie berniuką, nepaprastą parką ir neįprastus draugus. Ar visa tai egzistuoja iš tiesų, ar tai tik Tomo fantazijos vaisius?

Senajam laikrodžiui išmušus tryliktą valandą istorija prasideda…

Tomas siunta. Jo brolis susirgo tymais, tad Tomą tėvai išsiunčia pas dėdę ir tetą, į jų seną ir nuobodų namą. Ten nėra ką veikti ir nėra su kuo žaisti. Tai bus visiškai sugadintos vasaros atostogos.

Tačiau vieną naktį antikvarinis senelio laikrodis išmuša trylika kartų ir Tomas atsiduria paslaptingame parke, kur sutinka gražią, vienišą mergaitę, vardu Hetė.

Tomas grįžta į parką kiekvieną naktį ir patiria nuostabius neįtikėtinus nuotykius. Be to, jis pastebi, kad Hetė su kiekvienu jo apsilankymu paslaptingai tampa vis vyresnė. Vasarai artėjant į pabaigą, Tomas supranta, kad nieko taip nenorėtų, kaip tik likti amžinai šiame parke su Hete.

„Tomo vidurnakčio parkas“ – tai magiška ir paslaptinga istorija apie draugystę, kuri jau pusę amžiaus žavi skaitytojus. Vaikų literatūros klasika tapusi knyga autorei pelnė prestižiškiausią Didžiosios Britanijos vaikų ir jaunimo literatūros premiją – Karnegio  medalį ir yra pripažinta viena geriausių šiuo medaliu apdovanotų knygų.

Komentarai