Ugnies naktis: biografinis romanas

Eric-Emmanuel Schmitt
2018
Gelmės

Prancūzų rašytojo ir scenaristo Erico-Emmanuelio Schmitto biografinis romanas „Ugnies naktis“ pasakoja apie dramatišką įvykį autoriaus gyvenime. Būdamas dvidešimt aštuonerių jis pasiklydo dykumoje. Ši naktis, praleista dykumoje po žvaigždėtu dangumi, visiškai pakeitė jo gyvenimą. Jis išvyko ten būdamas ateistas, o grįžo įtikėjęs.

Neturėdamas nieko valgyti nei gerti, nežinodamas, kur jis yra ir ar apskritai įmanoma, kad kas nors jį čia rastų, vienas po Afrikos dangumi, kur žvaigždės atrodo neįtikėtinai arti, jis tikėjosi pajusti begalinę baimę. Tačiau tai, ką pajuto, buvo galinga jėga, kuri guodė, įkvėpė ir patarė.

Ta „ugnies naktis“, kaip Paskalis pavadino savo susidūrimą su Dievu, pakeitė Schmittą visam laikui. Kas nutiko? Ką jis girdėjo? Ir kaip įmanoma susidoroti su tokia netikėta patirtimi, kai esi filosofas agnostikas?

Šią savo kelionę ir patirtį autorius knygoje „Ugnies naktis“ aprašė tik praėjus dvidešimt penkeriems metams po įvykio. Ilgą laiką jis tai saugojo tik sau ir leido tiems potyriams toliau jį keisti, tačiau galiausiai nusprendė papasakoti apie tai pasauliui.

„Aš gimiau dukart. Vieną kartą Lione 1960 metais ir antrą kartą Sacharoje 1989 m. Viena naktis gali pakeisti visą gyvenimą“.

Komentarai