Viskas gerai, aš dar jaunas: romanas

Vladas Rožėnas
2019
Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla

Debiutuojančio rašytojo Vlado Rožėno knyga „Viskas gerai, aš dar jaunas“ 2019 m. laimėjo Lietuvos rašytojų sąjungos „Pirmosios knygos“ konkursą. Rašytojas sako, kad ši knyga – tai  pasakojimas apie vaikiną, kuris susimauna ir praleidžia didžiausią karjeros galimybę. Vis dėlto jam suteikiamas šansas pasitaisyti.

Romano pradžioje sutiksime Robertą, kurio sukurtą scenarijų be gailesčio sukritikuos prodiuserė. Kritika tokia, kad ją išgirdus jam norisi susivynioti į antklodę ir likti namuose amžiams. Bet ar Robertas tikrai nevykėlis?

Jei turėtų daugiau laiko, Robertas tikrai sukurtų šedevrą – tą jis ir padarys, jei tik gaus dar vieną galimybę pasitaisyti. Robertui pasiseka – jam suteikiamos dvi dienos įrodyti pasauliui (ir sau pačiam, žinoma), kad jis gali tai padaryti.

Pats rašytojas pasakoja, kad yra patenkintas savo knyga: jam pavyko suvaldyti jos veikėjus, o jų istorijos 90 proc. atitinka anksčiau turėtą įsivaizdavimą. Tai nereiškia, kad Vladas Rožėnas laiko savo knygą tobula, tačiau tai – vykęs debiutas. Rašytojas intriguoja, kad romano „Viskas gerai, aš dar jaunas“ veikėjai mokykloje gėrė su „marozais“, universitete mokėsi kurti, o dabar po darbo valgo dribsnius, nes nemoka gaminti.

Komentarai