Bibliotekininkai mokys naudotis virtualios realybės technologijomis

Lapkričio 8 dieną vyko paskutiniai projekto „Specialiųjų poreikių turinčių vaikų ir jaunimo skaitmeninių kompetencijų ugdymas naudojant virtualią realybę bei 3D grafiką“ mokymai darbuotojams „Virtuali realybė ir 3D grafika“.

36 val. trukmės kursuose, kuriuos parengė ir vedė projekto partnerės VšĮ „Robotikos mokykla“ lektoriai, projekto dalyviai – Šiaulių apskrities ir Joniškio r. sav. viešųjų bibliotekų darbuotojai – susipažino su inovatyviomis technologijomis, kad patys galėtų mokyti su jomis dirbti specialiųjų poreikių turinčius vaikus ir jaunuolius. Pirmieji bibliotekininkų mokiniai – projekto partnerių Šiaulių specialiojo ugdymo centro ir Šiaulių Ringuvos specialiosios mokyklos ugdytiniai.

Projekto tikslas – ugdyti vaikų ir jaunimo, turinčių specialiųjų poreikių, skaitmeninį raštingumą ir skaitmenines kompetencijas panaudojant virtualią realybę bei 3D grafiką, mažinti jų skaitmeninę atskirtį ir tokiu būdu sudaryti sąlygas sėkmingam jaunuolių integravimuisi į visuomenę.

Projekto partneriai: Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešoji biblioteka, Šiaulių specialiojo ugdymo centras, Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos Specialiojo ugdymo skyrius ir Dienos užimtumo centras, Šiaulių Ringuvos specialioji mokykla., VšĮ „Robotikos mokykla“, UAB „AVAD Baltic“, Šiaulių universiteto Socialinės gerovės ir negalės studijų centras.