Bibliotekininkai Plungėje mokėsi kurti knygos ženklą

Balandžio 17 d. Plungės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko mokymai „Ekslibriso edukacija „Vienas atspaudas“, kuriuos bibliotekos specialistams vedė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Kraštotyros, senųjų spaudinių ir skaitmeninimo skyriaus vyr. metodininkė Lolita Putramentienė.

Mokymai yra skirti bibliotekų specialistams supažindinti su edukacine programa „Vienas atspaudas“ ir šios edukacijos vedimo galimybėmis bibliotekoje. Mokymų metu dalyviai kūrė unikalų ekslibriso atspaudą monotipijos technika, sužinojo apie šios specifinės grafikos technikos savybes ir įgijo įgūdžių, kaip elgtis su dažais, įrankiais ir kitomis priemonėmis.

Plungės r. sav. viešojoje bibliotekoje taip pat buvo pristatyta Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos kilnojamoji paroda „Ex libris. Atkurtai Lietuvai – 100“. Tai 100 lapų, 7,4 kg neklijuota, tik virvele perrišta meninė knyga, kurioje – 376 Lietuvos ir pasaulio dailininkų ekslibrisų konkurso kūriniai. Parodą pristatė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Kraštotyros, senųjų spaudinių ir skaitmeninimo skyriaus vyr. bibliotekininkė Asta Kaktytė. Plungės r. sav. viešojoje bibliotekoje šią parodą bus galima apžiūrėti iki gegužės 17 d.

P. Sprindžiukaitės inf.

K. Paulauskaitės nuotr.