Mokymai apie sensorinius skaitymus Joniškio bibliotekų specialistams

Birželio 20 d. Joniškio  rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje vyko mokymai „Sensoriniai skaitymai: kitoks skaitymas autizmo spektro ir kitų kalbos ir komunikacijos sutrikimų turintiems vaikams“ ir buvo skaitomas pranešimas „Skaitymo skatinimo idėjos ir galimybės bibliotekose“. Dalyvavo Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos ir mokyklų bibliotekų specialistai.

Mokymų metu buvo aptarti skaitymų, naudojant sensorinę stimuliaciją, principai, kokios reikalingos praktinės ir metodinės priemonės. Praktinėje dalyje bibliotekos specialistai patys bandė kurti sensorinius skaitymus. Mokymų tikslas – ugdyti bibliotekininkų įgūdžius dirbant su autizmo spektro sutrikimų bei kitų kalbos ir komunikacijos sutrikimų turinčiais asmenimis ir skatinti bibliotekų specialistus plėsti paslaugas ir inovatyvias veiklas. Mokymus vedė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkės Agnė Pranckutė ir Giedrė Areliūnaitė. 

Urtė Vaserienė, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė, savo pranešime „Skaitymo skatinimo idėjos ir galimybės bibliotekose“ pristatė skaitymo skatinimo metodus, pasidalijo gerąja bibliotekos patirtimi ir skaitymo skatinimo iniciatyvomis.

 

P. Sprindžiukaitės inf.

A. Pranckutės nuotr.