Mokymai bibliotekininkams ir edukaciniai užsiėmimai vaikams Pakruojyje

Lapkričio 7 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos darbuotojai lankėsi Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje. Čia surengti edukaciniai užsiėmimai specialiųjų  poreikių turintiems vaikams ir mokymai bibliotekos ir padalinių darbuotojams.

Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkė Agnė Pranckutė vedė mokymus  „Sensoriniai skaitymai: kitoks skaitymas autizmo spektro ir kitų kalbos ir komunikacijos sutrikimų turintiems vaikams“. Mokymuose dalyvavusios Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos ir padalinių bibliotekininkės įgijo žinių apie autizmo spektro sutrikimą turinčius vaikus, jiems skirtas sensorines priemones ir sensorinių erdvių įrengimo ypatybes,  sužinojo apie šiems vaikams skirtą edukacinę paslaugą „Sensoriniai skaitymai“.

Antrąją mokymų dalį, kurios tema „Papildyta ir virtuali realybė: skaitymo skatinimas kuriant virtualią istoriją su „CoSpaces Edu“ programa“, vedė vyresn. metodininkė Paulina Sprindžiukaitė. Mokymų dalyvės buvo supažindintos su papildytos realybės programa „Quiver“ ir virtualios aplinkos kūrimo programos „CoSpaces Edu“ galimybėmis, valdymu, o įgūdžius įtvirtino atlikdamos praktines užduotis.

Emilio Bočkovo nuotr.