Mokymai bibliotekos specialistams apie sensorinius skaitymus

Gegužės 14 d. bibliotekoje vyko mokymai „Įtrauki biblioteka: sensoriniai skaitymai vaikams, turintiems autizmo spektro sutrikimą“. Juose žinių sėmėsi Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos specialistai.

Mokymus vedė taikomosios elgesio analizės konsultantė Virginija Juškevičiūtė, turinti daugiau nei 8 metų darbo su vaikais ir jaunuoliais, turinčiais autizmo spektro sutrikimą, patirtį. Mokymuose buvo pateikta informacija apie autizmo spektro sutrikimą, kokiomis savybėmis pasižymi jį turintys vaikai ir kaip jiems galima atverti skaitymo malonumą. Buvo aptarti skaitymų, naudojant sensorinę stimuliaciją, principai, kokios reikalingos praktinės ir metodinės priemonės. Praktinėje dalyje bibliotekos specialistai patys bandė kurti sensorinius skaitymus.

Bibliotekos specialistai įgytas žinias pritaikys kurdami sensorinius skaitymus vaikams, turintiems autizmo spektro sutrikimą. Tokie skaitymai yra naudingi ir vaikams, kuriems sunkiau sekasi sutelkti dėmesį, mokytis, skaityti ar suvokti tekstą.

Mokymai buvo organizuojami įgyvendinant Kultūros ministerijos 2017–2019 m. plane numatytą priemonę „Aprūpinti bibliotekas socialinės bei informacinės atskirties gyventojų grupėms skirta įranga bei priemonėmis“.

P. Sprindžiukaitės inf.

I. Slonksnytės nuotr.