Mokymai bibliotekų specialistams apie sensorinius skaitymus

Birželio 11 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko mokymai „Sensoriniai skaitymai: kitoks skaitymas autizmo spektro ir kitų kalbos ir komunikacijos sutrikimų turintiems vaikams“ ir buvo skaitomas pranešimas „Skaitymo skatinimo idėjos ir galimybės bibliotekose“. Dalyvavo Šiaulių miesto, Šiaulių rajono ir Radviliškio rajono savivaldybių viešųjų bibliotekų specialistai.

Mokymų tikslas – ugdyti bibliotekininkų įgūdžius dirbant su autizmo spektro sutrikimų bei kitų kalbos ir komunikacijos sutrikimų turinčiais asmenimis ir skatinti bibliotekų specialistus plėsti paslaugas ir inovatyvias veiklas. Mokymų lektorės, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkės Agnė Pranckutė ir Giedrė Areliūnaitė pristatė sensorinių skaitymų programą, užsiėmimų organizavimo principus ir pritaikymą skirtingoms auditorijoms. Praktinių užduočių metu dalyviai kūrė sensorines istorijas pagal pasirinktus kūrinius, rinkosi priemones, mokėsi kurti sensorinių istorijų turinį.

Urtė Vaserienė, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė, savo pranešime „Skaitymo skatinimo idėjos ir galimybės bibliotekose“ pristatė skaitymo skatinimo metodus, pasidalijo gerąja bibliotekos patirtimi ir skaitymo skatinimo iniciatyvomis.

P. Sprindžiukaitės inf.

I. Slonksnytės nuotr.