Seminaras bibliotekų specialistams „Informacijos rengimas, viešinimas ir prieinamumas“

Gruodžio 10 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko seminaras regiono bibliotekų specialistams „Informacijos rengimas, viešinimas ir prieinamumas“. Specialistai Justinas Kilčiauskas ir Vytautas Gendvilas iš Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos mokė apie Brailio raštą, skaitmeninės ir spausdintos informacijos prieinamumo principus, skirtingas vartotojų, turinčių negalią, patirtis naudojantis skaitmenine informacija, šiandien prieinamas priemones ir būdus, kurie užtikrintų, kad svetainė būtų pritaikyta negalią turintiems vartotojams.

Informacijos specialistas Tomas Pauliuščenka savo pranešime aptarė bibliotekos viešosios informacijos rengimo ir viešinimo principus, medijų kalbos ypatumus, bendravimą su žiniasklaida ir informacinio pranešimo spaudai struktūrą bei reikalavimus spaudai.

Kompiuteriu renkamo teksto reikalavimus, naujausius Valstybinės lietuvių kalbos komisijos nutarimus apžvelgė ŠAVB kalbos tvarkytojas Robertas Gedrimas. Pranešime analizuotos ir dažniausiai pasitaikančios kompiuteriu renkamo teksto klaidos.

I. Slonksnytės nuotr.