Projektas „Prisijungusi Lietuva“

Šių metų balandį startavo projektas  „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” („Prisijungusi Lietuva“), kurio tikslas – padėti gyventojams išmokti efektyviai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis bei internetu ir jo teikiamomis galimybėmis.

„Senjorų dienos internete 2018“, tai pirmoji projekto akcija, kurios tikslas – skatinti vyresnio amžiaus žmones drąsiau jaustis skaitmeninėje erdvėje, išmokti atpažinti grėsmes bei netikras žinias nuo patikrintos informacijos, saugiai naudotis jiems aktualiomis elektroninėmis paslaugomis. Akcijos renginiuose dalyvavo beveik 12 tūkst. bibliotekų lankytojų.

Akcijos metu 65 Lietuvos apskričių ir rajonų bibliotekos bei M. Mažvydo nacionalinė biblioteka  pakvietė senjorus į renginius kiekvieną dieną skirtus vis kitai temai. Tiesioginių transliacijų metu senjorai galėjo užduoti rūpimus klausimus ir, padedant bibliotekos darbuotojams, išbandyti įvairias e.paslaugas. Užsiėmimų metu aptartos temos ir dėstyti dalykai: E. sveikata; Laisvalaikio informacija internete; E. pirkiniai ir e. paslaugos; E. saugumas; Bendravimas internetu.

Tarp dešimties daugiausiai lankytojų surinkusių bibliotekų ir Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Dėkojame visiems dalyviams be kurių ši akcija nebūtų buvusi sėkminga.

 

I. Slonksnytės nuotr.

 

 

Projekto „Prisijungusi Lietuva“ pristatymo renginys

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje lapkričio 6 dieną vyko projekto „Prisijungusi Lietuva“ pristatymo renginys, kurio metu projekte užsiregistravusių bendruomenių atstovai buvo supažindinti su šiuolaikinių informacinių technologijų svarba kiekvieno gyventojo gyvenime, buityje ir panaudojimu plečiant bendruomenių veiklas.

Kodėl bendruomenei verta dalyvauti projekte?

  • Tikime, kad Jūsų bendruomenėje yra daug žmonių, besinaudojančių informacinėmis ir ryšio technologijomis. Kiekvieno jų šios srities patirtis ir įgūdžiai yra labai skirtingi. Pasiūlysime veiklų norintiesiems įgūdžius patobulinti, o taip pat padėsime sužinoti, kaip saugiai naudotis internetu, kaip atskirti netikras naujienas ir pan. Geriausius skaitmeninius įgūdžius turintį Jūsų bendruomenės narį pakviesime tapti skaitmeniniu lyderiu, galinčiu konsultuoti kitus narius ir taip kelti Jūsų bendruomenės skaitmeninių žinių lygį. Mainais už šią veiklą pasiūlysime jam darbo priemonę – planšetę.
  • Galėsite „pasimatuoti“ savo bendruomenės skaitmeninius gebėjimus ir juos pagerinti.
  • Pasiūlysime puikų šansą pasinaudoti internetine erdve savo bendruomenės veiklai plėsti. Jeigu apie tai negalvojote ar tokią mintį buvote atidėję dėl kitų priežasčių – kviečiame tai padaryti jau dabar! Kodėl? Nes pakviesime bendruomenes teikti paraiškas e. prizui laimėti ir 120 laimėtojų galės realizuoti savo idėjas padedant projektui „Prisijungusi Lietuva“.
  • Projekto „Prisijungusi Lietuva“ tikslas – palengvinti, supaprastinti, paįvairinti Jūsų bendruomenės narių kasdienybę, padėti Jūsų žmonėms drąsiau ir saugiau žengti į skaitmeninę erdvę.

I. Slonksnytės nuotr.

 

Daugiau informacijos apie artėjančius renginius galite rasti projekto „Prisijungusi Lietuva“ interneto svetainėje www.prisijungusi.lt bei  Facebook‘o paskyroje: www.facebook.com/prisijungusi

Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.  

Kilus klausimų, kreipkitės el. paštu l.naujokiene@savb.lt arba telefonu (8 41) 37 17 20.