„101 atvirlaiškis pasaulio Lietuvai“

Projekto trukmė: 2019 kovo 1 d. – gruodžio 7 d.

Projekto vadovė: Aušrinė Petrevičiūtė, tel. (8 41) 52 37 46, el. p. a.petreviciute@savb.lt

Projekto partneris – Šiaulių turizmo informacijos centras.

Projekto tikslas: 

2019-ieji – Pasaulio lietuvių metai. Norėdama prisidėti Pasaulio lietuvių metų paminėjimo iniciatyvos Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka (toliau ŠAVB) inicijavo projektą „101 atvirlaiškis pasaulio Lietuvai“. Šiuo projektu siekta sutelkti užsienio lietuvius bendram sveikinimui, supažindinti visuomenę su išeivija ir organizuoti akciją, kurios metu pasaulio lietuvių bendruomenės ir pavieniai lietuvių tautybės asmenys, gyvenantys užsienio šalyse, buvo kviečiami užrašyti sveikinimą / linkėjimą Lietuvai specialiai šiai progai parengtame ir jiems atsiųstame atvirlaiškyje. Atvirlaiškiai su sveikinimu grįžo atgal į Šiaulius ir buvo pristatyti visuomenei. 

Projektas skirtas skatinti ir puoselėti lietuvių bendruomenių pasaulyje ryšį su Lietuva ir jos žmonėmis. Siekta prisiminti, kad pasaulio lietuviai yra neatsiejama Lietuvos dalis ir, kad ir kur jie bebūtų, visada liks vienos ir vieningos tautos dalimi. 

Parengta surinktų atvirlaiškių paroda buvo pristatyta Šiaulių knygų mugės metu. Atvirlaiškiai suskaitmeninti ir virtuali jų paroda prieinama virtualioje erdvėje kartu su parengtu visame pasaulyje gyvenančių lietuvių žemėlapiu. 

Projektas prisidėjo prie tautinės tapatybės įprasminimo, visuomenės supažindinimo su išeivijos bendruomenėmis, naujų ryšių užmezgimo bei Lietuvos, kaip modernios ir kūrybingos valstybės, įvaizdžio kūrimo užsienyje.

„101 atvirlaiškis pasaulio Lietuvai“