„Idėjų greitintuvas: kūrybinių industrijų vasaros akademija jaunimui“

Projekto trukmė: nuo 2019-05-01 iki 2019-11-30.

Projekto vadovė: Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus vyriausioji bibliotekininkė Urtė Vaserienė, urte.vaseriene@gmail.com, 861868419.

Projekto partneriai: Plungės rajono viešoji biblioteka, Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešoji biblioteka, Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka, Lietuvos moksleivių sąjunga.

Trumpas projekto pristatymas:

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su Plungės, Telšių ir Joniškio rajonų viešosiomis bibliotekomis, organizavo „Idėjų greitintuvo“ akademiją ir taip subūrė motyvuotą ir smalsų jaunimą (10-12 klasių gimnazistus) iš 4 skirtingų miestų (Šiaulių, Telšių, Joniškio, Plungės). Akademijos metu (5 dienas) 24 gimnazistai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, klausėsi teorinių, praktinių paskaitų, dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose, komandos formavimo pratybose. Užsiėmimus veda profesionalūs kūrybinių industrijų specialistai, bibliotekininkai-edukatoriai ir kiti. Aktyviai dalyvaudami šiose veiklose, gimnazistai mokėsi inovatyvių kūrybinio darbo metodų ir, įtvirtindami naujus įgūdžius, per 5 dienas, dirbdami komandose, sukūrė baigtinius produktus – laisvos formos skaitymo skatinimo reklamas. Projektas buvo sėkmingas ir sulaukė pozityvių atsiliepimų iš dalyvių bei jų tėvų. „Idėjų greitintuvas“  įrodė, jog gabiems, motyvuotiems Šiaulių ir Telšių apskričių moksleiviams nemokama neformaliojo švietimo akademija yra aktuali ir reikalinga iniciatyva.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.