„Knygvežiukas veža 2019“

Projekto trukmė: nuo 2019-04-10 iki 2019-12-14 (8 mėnesiai).

Projekto vadovė: Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Agnė Pranckutė, a.pranckute@savb.lt 860496591.

Projekto partneriai ir rėmėjai:

  1. Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus nariai;
  2. Šiaulių Valstybinio dramos teatro aktorė Monika Šaltytė;
  3. Šiaulių Kino Meno klubas;
  4. Šiaulių ir Telšių regiono mokyklos.

Trumpas projekto pristatymas:

„Knygvežiukas veža 2019“ – tęstinis projektas, kurio tikslas – bendradarbiaujant su Šiaulių ir Telšių regionų mokyklų bibliotekomis bei profesionaliais kultūros ir meno kūrėjais, ugdyti atokiau nuo didžiųjų Lietuvos miestų gyvenančių vaikų skaitymo kultūrą, skatinti meninį pažinimą inovatyviomis ir įtraukiomis kūrybinėmis veiklomis.

Projektas „Knygvežiukas veža 2019“ parengtas siekiant stiprinti skaitančios visuomenės identitetą apskrityje, skatinti regiono jaunimo kūrybinių raiškų įvairovę, ugdyti skaitymo kultūrą, pasitelkus skirtingų profesionaliojo meno šakų sąveiką (kino, teatro ir kt.) ir įtraukiant į interaktyvias kūrybines veiklas. Projekto tema – ekranizuota grožinė literatūra paaugliams. Projekto tikslinė auditorija: 5–8 klasių mokiniai, gyvenantys Šiaulių ir Telšių apskrityse (mažesniuose miesteliuose ir kaimuose).

Projekto rengėjas, bendradarbiaudamas su profesionaliais kultūros ir meno kūrėjais, sukūrė trijų dalių edukacinę programą  ir organizavo edukacines išvykas į Šiaulių ir Telšių apskričių miestelių ir kaimų mokyklų bibliotekas.

Į edukacinės programos turinį buvo įtraukta ne tik literatūra, bet ir literatūros ekranizacijos, interaktyvus vaidinimas bei išmaniosios technologijos. Tai užtikrino veiklų įvairumą ir skirtingų kultūros bei meno sričių tarpusavio sąveiką, skatino vaikų įsitraukimą ir susidomėjimą.

Rezultatai: projekto poveikį iš dalies lėmė vertingos medžiagos atranka projekto veikloms. Medžiagą atrinkti padėjo Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos IBBY Lietuvos skyriaus nariai (geriausių rekomenduojamų knygų vaikams ir paaugliams sąrašas) ir žinomų kultūros ir meno kūrėjų, tokių kaip Šiaulių Valstybinio dramos teatro aktorė Monika Šaltytė-Dovydavičienė ir Šiaulių kino meno klubo vadovas Viktoras Gundajevas dalyvavimas. Visuose renginiuose dalyvavo net 407 moksleiviai, besimokantys 5–8 klasėse, nes programa rengta būtent tokio amžiaus moksleiviams. Mokyklų bibliotekas ypač pradžiugino dovanų paliekami naujausių knygų vaikams ir paaugliams komplektai, kuriuose gausu vertingos ir naujos literatūros. Projektui parengta edukacinė dalis – išmanioji literatūrinė viktorina ir išbandytas forumo teatro etiudas – bus naudojami Bibliotekoje pritaikant juos kitų edukacinių užsiėmimų metu.

„Knygvežiukas“ Voveriškių mokykloje

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros taryba.