„Knygvežiukas veža 2019“

Projekto trukmė: nuo 2019-04-10 iki 2019-12-14 (8 mėnesiai).

Projekto vadovė: Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Agnė Pranckutė, a.pranckute@savb.lt 860496591.

Projekto partneriai ir rėmėjai:

  1. Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus nariai;
  2. Šiaulių Valstybinio dramos teatro aktorė Monika Šaltytė;
  3. Šiaulių Kino Meno klubas;
  4. Šiaulių ir Telšių regiono mokyklos.

Trumpas projekto pristatymas:

„Knygvežiukas veža 2019“ – tęstinis projektas, kurio tikslas – bendradarbiaujant su Šiaulių ir Telšių regionų mokyklų bibliotekomis bei profesionaliais kultūros ir meno kūrėjais, ugdyti atokiau nuo didžiųjų Lietuvos miestų gyvenančių vaikų skaitymo kultūrą, skatinti meninį pažinimą inovatyviomis ir įtraukiomis kūrybinėmis veiklomis.

Projektas „Knygvežiukas veža 2019“ parengtas siekiant stiprinti skaitančios visuomenės identitetą apskrityje, skatinti regiono jaunimo kūrybinių raiškų įvairovę, ugdyti skaitymo kultūrą, pasitelkus skirtingų profesionaliojo meno šakų sąveiką (kino, teatro ir kt.) ir įtraukiant į interaktyvias kūrybines veiklas. Projekto tema – ekranizuota grožinė literatūra paaugliams. Projekto tikslinė auditorija: 5–8 klasių mokiniai, gyvenantys Šiaulių ir Telšių apskrityse (mažesniuose miesteliuose ir kaimuose).

Projekto rengėjas, bendradarbiaudamas su profesionaliais kultūros ir meno kūrėjais, sukūrė trijų dalių edukacinę programą  ir organizavo edukacines išvykas į Šiaulių ir Telšių apskričių miestelių ir kaimų mokyklų bibliotekas.

Į edukacinės programos turinį buvo įtraukta ne tik literatūra, bet ir literatūros ekranizacijos, interaktyvus vaidinimas bei išmaniosios technologijos. Tai užtikrins veiklų įvairumą ir skirtingų kultūros bei meno sričių tarpusavio sąveiką, skatins vaikų įsitraukimą ir susidomėjimą.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros taryba.