Petro Repšio ekslibrisų katalogo leidyba ir sklaida

Projekto trukmė: nuo 2019-06-01 iki 2020-05-01.

Projekto vadovė: Asta Kaktytė, tel. (8 41) 520410, el. p. knygosgrafika@savb.lt

Projekto partneriai ir rėmėjai: Vilniaus dailės akademija, VDA Klaipėdos fakultetas, Lietuvos dailininkų sąjunga, Lietuvos dailės ugdytojų draugija, Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija, Lietuvos dailės muziejus.

Projekto aprašymas: Šiemet sukanka 50 metų, kai pirmajame respublikiniame ekslibrisų konkurse menininkas Petras Repšys, pristatęs savo pirmąjį ekslibrisą, tapo nominantu. Vilniuje gyvenančio iš Šiaulių kilusio menininko kūryba itin vertinama ir nacionalinės dailės mėgėjų, ir dailėtyros profesionalų.

2019–2020 m. ŠAVB organizavo kultūros ir meno sklaidos projektą, skirtą Petro Repšio kūrybos ir knygos ženklų tradicijų Lietuvoje pristatymui ir populiarinimui. Siekta atskleisti išsamią, iki šiol visuomenei dar nepristatytą menininko ekslibrisų kolekciją, sukurtą 1969–2019 m.

Projekto tikslas – pristatyti ir skleisti didelės istorinės, meninės ir kultūrinės vertės menininko Petro Repšio ekslibrisų kūrybą – įvairių kultūros ir meno institucijų partnerystės pagrindu parengti ir išleisti katalogą, kuriuo bus siekiama tarp pedagogų, studentų ir moksleivių populiarinti knygos ženklo meną ir autoriaus kūrybą.

Projekto aukštą kultūrinę ir meninę vertę užtikrino pripažintų kultūros ir meno veikėjų, savo sričių specialistų, pelniusių pripažinimą, dalyvavimas. Petras Repšys neatlygintinai perduodavė ŠAVB visus savo kūrinius projekto leidybos ir sklaidos veikloms, o to įvėpti organizatoriai projektui įgyvendinti pakvietė respublikiniu mastu pripažintus savo srities žinovus, apdovanotas Lietuvos kultūros asmenybes – humanitarinių mokslų daktarę, menotyrininkę prof. G. Jankevičiūtę, šiuolaikinio knygų dizaino kūrėją grafikę S. Chlebinskaitę, knygų redaktorę A. Kairienę, vertėją R. Drazdauskienę ir kt.

Visuomenei pristatytas Petro Repšio ekslibrisų katalogas

Projektą iš dalies finansuoja: