„Surišk savo ateitį!“

Edukacinis užsiėmimas
2018-11-29 / 2018-11-29
Biblioteka

Lapkričio 29 d. Šiaulių arenoje Šiaulių verslo ir pasiekimų parodos metu Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka organizavo projekto „Šiuolaikinė moteris: stereotipams NE!“ paskutinį ciklo edukacinį renginį jaunimui.

Organizuojamas renginių ciklas skirtas kovoti su lyčių stereotipais, šviesti jaunas merginas apie kitokius gyvenimo pasirinkimus. Tikimės, kad projekto veiklos padės ugdyti jaunų merginų pasitikėjimą savo jėgomis siekiant gyvenimo tikslų, sukurti asmeninio tobulėjimo troškimą skatinančią aplinką, paskatinti dalyvaujančias merginas šviestis joms įdomiomis temomis, siekti nestandartinių tikslų.

Renginio metu jaunimui savo sėkmės istorijas papasakojo MK „Markora“  vadovė, „Women Go Tech“ mentorystės programos ugdytinė Ema Damkutė ir vaistinės „Valerijonas“ direktorė Almyra Girdenienė. Jos atskleidė sunkumus, su kuriais susidūrė siekdamos karjeros, kaip su jais kovojo, pasidalijo patirtimi su jaunomis merginomis.

Antrojoje renginio dalyje edukacinę diskusiją moksleiviams vedė jaunimo edukatorius Romanas Šarpanovas. Jis pakvietė jaunimą išsakyti savo nuomonę apie stereotipus, su kuriais susiduria moterys ir vyrai darbiniuose santykiuose, siekdami karjeros ar keisdami profesiją. Pasiskirstę į grupeles diskusijos dalyviai plakatuose turėjo pavaizduoti galimus kovos su įsišaknijusiais stereotipais būdus.

Paklaustas, kaip vertina šį bibliotekos inicijuotą projektą, edukatorius Romanas Šarpanovas pakomentavo:

Mes jau gyvename XXI amžiuje ir bibliotekos tikrai neturėtų koncentruotis tik į knygomis ir kultūra paremtas veiklas. Biblioteka turėtų būti lyg tam tikras organizmas, kuris gali suvienyti bendruomenę ir orientuotis tiek į jaunimą, tiek į suaugusius žmones, pasirinkti savo tikslines grupes. Biblioteka turi ir gali būti įstaiga, kuri kuria naudą ir vertę visuomenei, įtraukia bendruomenę, parodo skirtingas galimybes įvairioms amžiaus grupėms. Tai, ką daro ŠAVB, man labai patinka ir aš esu maloniai nustebęs, kad biblioteka siūlo būtent tokias veiklas. Manau, kad tai yra teisingas pasirinkimas.

Projekto metu Šiaulių apskrities bibliotekose ir mokymo įstaigose moksleiviams buvo organizuotos 6 edukacinės diskusijos. Savo sėkmės istoriją jaunoms merginoms pasakojo ir patarimais dalijosi 6 moterys, daug pasiekusios karjeroje, arba pasirinkusios netradicinę moteriai profesiją.

Projekto organizatorė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Pagrindinė projekto partnerė – programa „Women Go Tech“.

Partneriai: VšĮ „Eduplius“, UAB „Mokymų erdvė“, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Šiaulių teritorinė darbo birža, Šiaulių universiteto studentų atstovybė, psichologė Mirolanda Trakumaitė, koučingo specialistė Živilė Nagliūtė.

Projekte dalyvaujančios mokyklos: Šiaulių universiteto gimnazija, Šiaulių Didždvario gimnazija, Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokykla, Joniškio „Aušros“ gimnazija, Plungės „Saulės“ gimnazija, Telšių „Džiugo“ gimnazija.

Projekte dalyvaujančios bibliotekos: Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešoji biblioteka, Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka.

Renginiai organizuojami projekto „Šiuolaikinė moteris: stereotipams NE!“ lėšomis.

Komentarai