Remigijaus Venckaus logotipų paroda „Logo. Ženklas“

Paroda
2020-02-19 / 2020-02-19
III aukšto galerija

Sausio 30 d.  Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos III a. galerijoje atidaryta gerai žinomo medijų menininko ir meno kritiko Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Fundamentinių mokslų fakulteto Grafinių sistemų katedros prof. dr. Remigijaus Venckaus logotipų paroda „Logo. Ženklas“. Paroda veiks iki 2020 m. vasario 17 d.

Apie parodą. Naujausia Venckaus paroda tikriausiai nustebins daugelį žiūrovų. Autorius niekada anksčiau neviešino savo įgyvendintų grafinio dizaino projektų. Jo kūrybinių interesų lauke ši sritis visada buvo šalutinė, lydinti autorines fotografijų parodas ir kuruojamus renginius.

Pirmąjį logotipą menininkas sukūrė 2001 m., studijuodamas dailininko grafiko specialybę; vėliau grafinio dizaino žinias gilino stažuočių ir studijų užsienyje (ESAD Aukštoji menų ir dizaino mokykla, Portugalija) metu. Parodos kuratorius profesorius Janulis pažymėjo, kad „tikriausiai anuomet pradėjo formuotis savitas Remigijaus Venckaus braižas – logotipo formos grynumas, monumentalumas ir informatyvumas“.

Parodos autorius atvirauja: „Gana ilgai logotipų kūrimas man teikė tam tikrą pasimėgavimą; tai buvo savotiškas atsitraukimas nuo kitų kūrybinių ir akademinių darbų. Niekada nemąsčiau, kad ši mano veikla galėtų būti susijusi su profesija. Viskas pasikeitė 2018 m., kai VGTU pradėjau dėstyti įvairias dizaino disciplinas. Akademinis darbas skatina mane vis labiau gilintis į grafinio dizaino sritį, ją teoriškai aiškinti ir praktiškai realizuoti tiek užsiėmimuose su studentais, tiek meninėje kūryboje“.

Apie autorių. Prof. dr. Remigijus Venckus yra medijų meno ir kultūros tyrinėtojas, medijų menininkas. 2014 metais Vilniaus dailės akademijoje ir Lietuvos kultūros tyrimų institute apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją. Šiuo metu Venckus yra Vilniaus Gedimino technikos universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto Grafinių sistemų katedros profesorius. Anksčiau dėstė Vytauto Didžiojo, Vilniaus, Kazimiero Simonavičiaus, Šiaulių universitetuose ir Vilniaus dailės akademijoje. Yra 18-os mokslo straipsnių, 5-ių mokslo pranešimų, skaitytų tarptautinėse ir 20-ies – respublikinėse mokslo konferencijose, autorius.

Venckaus fotografijos meno temos – atmintis, laikas ir individuali patirtis bei vyriško kūno ir seksualumo interpretacijos. 2010 metais atstovavo Lietuvai tarptautinėje erotinio vizualiojo meno parodoje Lenkijoje. Surengė 50 autorinių parodų Lietuvoje ir 4 užsienyje.

Lietuvoje Venckus yra žinomas kaip medijų kultūros ir meno kritikas, recenzuojantis šiuolaikinio meno parodas ir rašantis apie tapybą, fotografiją ir medijas. Jo recenzijose pristatomos parodos, vykstančios ne tik Lietuvoje, bet ir Danijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Latvijoje, JAV ir kitose šalyse. Venckus yra 358 kritinių straipsnių apie meną ir kultūrą autorius.

Eksponuojamų kūrinių pavyzdžius galima apžiūrėti čia: https://www.behance.net/gallery/88766189/LOGO-experiments

Menininko kontaktai: el. p. remigijus@venckus.eu; interneto svetainė www.venckus.eu

Organizatorė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Parodos partneris – Vilniaus Gedimino technikos universitetas.

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai