Jono Nekrašiaus knygos-žinyno sutiktuvės

Knygos pristatymas
2020-09-08 / 2020-09-08
Bibliotekos Mažoji salė

Rugsėjo 8 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje savo knygą-žinyną „Šiaulietiška spauda XVI–XXI a.: leidybos, platinimo ir saugojimo įstaigos“ pristatė teisininkas, kultūrologas, kraštotyrininkas, fotografas, keliautojas ir ŠAVB draugas Jonas Nekrašius. Renginys buvo skirtas Tarptautinei raštingumo dienai paminėti.

Šis leidinys – tai pirmoji informacinio žinyno formos ir plačiausia Šiaulių knygotyros istorijos apžvalga nuo XVI a. iki pat šių dienų apie Šiaulių miesto ir rajono autorių, leidėjų, spaustuvininkų, knygrišių, bukinistų, knygynų, spaudos ir knygų kioskų bei bibliotekų veiklos raidą. Be to, knygoje pateiktos spaudos leidinių leidyklos ir patys žymiausi periodinės spaudos leidiniai, privačių ir valstybinių viešųjų bibliotekų istorija, knygos ženklai.

Pristatyme dalyvavo ir pasisakė knygos autorius Jonas Nekrašius, leidinio redakcinė kolegija: Almantas Šlivinskas (pirmininkas), dr. Tomas Petreikis, dr. Jonas Sireika, kraštotyrininkės Audronė Kiršinaitė ir Nijolė Petraitytė. Susitikimo metu atskleista XVI–XXI a. šiaulietiškos spaudos apžvalgos svarba Šiaulių regiono istorijai, istorijos, kraštotyros tyrinėtojams, kodėl leidinys pavadintas žinynu ir kt. Taip pat J. Nekrašius ir kiti redakcinės kolegijos nariai pasidalijo patirtimi, kurią sukaupė tiek rinkdami ir sistemindami medžiagą tokiam dideliam darbui, tiek jau ruošdami leidinį spaustuvei, ieškodami papildomų resursų šiam projektui įgyvendinti.

 

Organizatoriai: Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka ir Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

Partnerė – Šiaulių rajono savivaldybė.

Rėmėja – Lietuvos kultūros taryba.

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai