5-ojoje Jaunųjų protų lygos kovoje triumfavo „Omegos“ komanda

Renginys
2018-02-20 / 2018-02-20
17:00
Bibliotekos Konferencijų salė

Vasario 20-ąją bibliotekos Konferencijų salėje penktą kartą rinkosi Šiaulių miesto gimnazistai pasivaržyti protų kovose. Šįkart nepralenkiama buvo Juliaus Janonio gimnazijos komanda „Omega“ ir džiaugėsi lygos rėmėjų „Forum Cinemas“ ir Valstybinio Šiaulių dramos teatro prizais. Antri liko „Drąsos šaligatvis“, treti – „Seimas ir draugai“.

5-oji Jaunųjų protų lygos kova buvo skirta Lietuvių kalbos dienoms, tad žaidimas prasidėjo klausimais apie lietuvių kalbą. Dauguma gimnazistų komandų nesunkiai atsakė, kuriuo lietuvišku naujadaru yra vadinamas elektroninėje komunikacijoje naudojamas virtualus mygtukas pritarimui reikšti. Taip pat gimnazistai lengvai suprato, kuriuo žodžiu kalbininkas Kazimieras Jaunius vadino septintą linksnį, o šiais metais bus pavadinti 3864 Lietuvos jaunuoliai. Kiek sudėtingiau protų kovų dalyviams buvo atsakyti, dėl kokio titulo varžosi biurozauras, dergliava, gandragalviai ir bunkerininkai. Geriausias lietuvių kalbos žinias pirmajame ture parodė komanda „Rakužienės smogikai“ iš Juliaus Janonio gimnazijos.

Žaidime buvo jaučiamos neseniai atšvęsto Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio nuotaikos. Netrūko klausimų apie Lietuvos istoriją. Trečiame ture gimnazistams reikėjo prisiminti, ką jie žino apie Vasario 16-osios akto signatarus. Pasirodo, geriausiai Lietuvos istoriją išmano komandos „Drąsos šaligatvis“ ir „Jis ir jos“, surinkusios po 9 taškus. Kaip visada smagiausias buvo muzikinis turas, kuriame net šešios komandos atsakė į visus klausimus.

Žaidimą vedė Edgaras Sviščiovas, per pertraukėles savo dainomis protų kovų dalyvius džiugino jaunieji muzikantai Neringa Taulavičiūtė ir Kornelijus Ručinskas.

Jaunųjų protų lygos sezone liko tik du žaidimai, kita kova numatyta kovo viduryje.

Lygos partnerė Povilo Višinskio viešoji biblioteka, rėmėjai: Darbo rinkos mokymo centras, „Forum Cinemas“, „Apollo boulingas“, Vilniaus universitetas, JAV ambasada Lietuvoje, Valstybinis Šiaulių dramos teatras, kavinė „ČinČin“.

Roberto Gedrimo inf. ir nuotr.

 

Komentarai