„Karių žmonas sieja bendros vertybės: šeima ir pareiga tėvynei“

Knygos pristatymas
2018-05-11 / 2018-05-11
19.00
Bibliotekos Konferencijų salė

Gegužės 11 d. bibliotekoje vyko Aušros Mažonės naujos knygos „Nežinios fronto linijos: 12 tikrų istorijų apie karių moteris iš viso pasaulio“ pristatymas. Aušra Mažonė – Moterų edukacijos studijos (MES) įkūrėja. Straipsnių apie įdomias moteris autorė. Lietuvos bajoraitė. Kario žmona. Savanorystę, socialinę atsakomybę ir patriotiškumą ugdančių ir skatinančių projektų iniciatorė, savanorė ir dalyvė.

Renginys prasidėjo muzikine įžanga, kurią fortepijonu skambino Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos auklėtinė Kamilė Kaučikaitė. Pokalbį su knygos autore vedė žurnalistė Aina Kirdulienė.

Susitikimo metu knygos autorė A. Mažonė sakė niekada gyvenime nesvajojusi rašyti knygas. Bet taip atsitiko, kad apie metus laiko teko gyventi JAV kartu su vyru viename kariniame miestelyje ir reikėjo susigalvoti kažkokios veiklos. Miestelyje, be jos, gyveno ir daugiau karių žmonų iš įvairiausių pasaulio šalių. Todėl moteris nusprendė, kad būtų įdomu apžvelgti Izraelio, Ukrainos, Kenijos, Japonijos, Indijos, Šri Lankos, Saudo Arabijos, pokario Lietuvos ir kitų šalių moterų, nusprendusių priimti karininko žmonos dalią, likimus, požiūrį į karą ir pareigą šaliai. Taip prasidėjo pokalbiai su to paties likimo moterimis, naujų pašnekovių paieškos. Vėliau kilo mintis visus šiuos interviu perkelti į knygą ir taip pasidalyti surinktais išgyvenimais su platesniu ratu žmonių. Nes mažai kas įsivaizduoja, ką iš tikro išgyvena šios moterys.

Išlydėjusios savo vyrus į tarptautines misijas ar karą karininkų žmonos susiduria su nežinomybe, baime ir nerimu, išgyvena nuolatinę meilės ir pareigos, dabarties pilnatvės ir ateities nežinomybės, šalto proto ir prieštaringų jausmų kovą. Nepaisant to, kiekviena iš jų atranda savąjį tikėjimo ir stiprybės šaltinį, skatinantį pasitikti gyvenimą drąsia ir atvira širdimi. Kaip sakė A. Mažonė, nepaisant tautinių skirtumų, visas šias moteris sieja bendros vertybės: šeima ir pareiga tėvynei.

Po knygos pristatymo A. Mažonė ir A. Kirdulienė bibliotekos Knygos grafikos centre tradiciškai susikūrė ekslibrisus.

T. Pauliuščenkos inf.

R. Stonkutės nuotr.

 

Komentarai