Baigiamasis projekto Kraštotyros ekspedicija „Kur liūdi kryžiai pakelėm“ III renginys

Informacija
2019-11-29 / 2019-11-29
Biblioteka

Lapkričio 29 d. daugiau nei pusšimtis pakruojiškių susirinko į sinagogoje vykusį baigiamąjį projekto Kraštotyros ekspedicija „Kur liūdi kryžiai pakelėm“ III renginį, kurį organizavo Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka.

„Dievuli mano, kas per šviesios naktys! Ir kas plačių padangių per aukštumas!“ – poeto Vinco Mykolaičio-Putino eilėmis renginį pradėjo Pakruojo Žemynos pagrindinės mokyklos mokytoja Liongina Kanapickienė. Čia susirinko mokytojos vadovaujamo Skaitymo klubo aktyvistai, kiti moksleiviai, miesto senjorai bei bibliotekos kolektyvo ir bendruomenės nariai. Svečiams buvo pristatytas Pakruojo rajono savivaldybės viešosios bibliotekos parengtas solidus 568 puslapių kraštotyros darbas. Jį jau galima skaityti Povilo Višinskio bei Juozo Paukštelio bibliotekose, netrukus – ir elektroninio paveldo sistemoje epaveldas.lt. Surinktus duomenis šiuo metu tiria ir publikaciją rengia dr. Skaidrė Urbonienė.

Vasarą vykdytos ekspedicijos rezultatai maloniai stebina: užfiksuoti 249 objektai, tarp kurių ne tik mediniai kryžiai, bet ir betoniniai, metaliniai, taip pat atminimo akmenys, kiti tradiciniai statiniai. Medžiagą kartu su vietos gyventojais rinko 23 Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešosios bibliotekos darbuotojai. Daugiausia pastangų pareikalavo surinktos medžiagos sisteminimas ir kraštotyros darbo parengimas. Šią užduotį profesionaliai atlikusiai Klovainių bibliotekos vyresn. bibliotekininkei Vidai Grigaliūnienei baigiamojo renginio metu įteikta Pakruojo rajono savivaldybės mero padėka.

Svečiai buvo pakviesti dalyvauti specialiai parengtoje išmaniojoje viktorinoje ir mįslių konkurse. Tiksliausias žinias pademonstravusieji buvo apdovanoti prizais. Šia ir panašiomis projekto edukacinėmis veiklomis tikimasi paskatinti vietos gyventojus, ypač jaunimą, domėtis savo krašto istorija ir kryždirbystės tradicijomis.

Projektas iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės.

 

Monikos Ožemblauskytė nuotr.

 

Komentarai