Bernadeta Markevičienė pristatė savo knygą

Knygos pristatymas
2018-12-13 / 2018-12-13
Bibliotekos Mažoji salė

Šiauliai nuo seno žinomi kaip žymių kultūros veikėjų, rašytojų, knygnešių ir menininkų kraštas. Bernadeta Markevičienė savo knygoje „Apie Šiaulius ir žmones, menų paviliotus“ aprašė dvylika tokių asmenybių. Šią savo knygą autorė pristatė gruodžio 13 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje.

Autorė dėkojo savo knygos „personažams“, Šiaulių kultūros centrui, Šiaulių miesto savivaldybei, kad pritarė jos sumanymui aprašyti bent keletą Šiaulių miesto kultūrai nusipelniusių asmenybių, kurias pažinojo artimiau. Apie kiekvieną iš šių asmenybių B. Markevičienė žinojo ne iš nuogirdų, spaudos ar aplinkinių kalbų. Su kai kuriais šių žmonių autorė dirbo, su kažkuo gyveno kaimynystėje, vykdė bendrus projektus ir idėjas, mąstė, kokią naudą galėtų kartu duoti savo miestui.

Pasak autorės, Šiauliai garsėjo savo kultūros ir visuomenės veikėjais ir prireiktų ne vienos knygos jiems apžvelgti. Ir tą padaryti būtina, nes „Jie sukūrė Šiaulių kultūrinio gyvenimo istoriją. Sukūrė tai, ką turime dabar.“

B. Markevičienei pritarė ir prof. Vytenis Rimkus. Jo nuomone, šiuolaikiniam jaunimui jau nežinomi tie laikai, kai gyveno, dirbo ir aukojosi Šiauliams būtent šios asmenybės. Ir dažnai skamba nereikalingas klausimas: ką Lietuva man davė? Kodėl turėčiau stengtis dėl jos? Šiems žmonėms tokių klausimų nekilo. Jie dirbo dėl savo miesto, šalies, atiduodavo savo idėjas ir nuoširdžiai stengėsi jas įgyvendinti, gaivino ir palaikė Šiaulių miesto kultūrinį gyvenimą. Dabar juos prisimena, aprašo jų gyvenimą ir nuopelnus.

Po renginio buvo galima įsigyti autorės knygų ir gauti autografą.

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai