Biblioteka šeimų festivalyje „Naisių vasara 2018“

Edukacinis užsiėmimas
2018-07-07 / 2018-07-07
Biblioteka

Liepos 7 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka dalyvavo festivalyje „Naisių vasara 2018“. Baltų arenoje įsikūrusiame vaikų pasaulyje bibliotekos komanda su Raudonkepuraite priešakyje kvietė susipažinti su įvairiausiomis veiklomis.

Į bibliotekos palapinę pačius mažiausius lydėjo ne tik tėveliai – kai kurie čia sugūžėjo įsikibę į rankas močiutėms ar seneliams. Knygos-žaidimai, kalbančios, mokomosios knygos – visa tai patiko ne tik vaikams, bet ir juos lydintiems, kai kurie iš jų ateityje pažadėjo atvesti vaikus ir į biblioteką. Šalia gausybės įdomių knygučių, itin patrauklios pasirodė veiklos, susijusios su naujomis technologijomis. Vaikams įspūdį paliko knygos su atgyjančiomis iliustracijomis, ne vienam nuostabą sukėlė ir 3D grafikos programėlė „Quiver“, priverčianti atgyti piešinius iPad planšetėse.

Įsiamžinti susikūrus teatrališką įvaizdį kvietė Raudonkepuraitė. Norintys turėjo galimybę tapti įvairiais personažais. Be jokios konkurencijos, ne tik mažiesiems, bet ir suaugusiems, labiausiai patiko trumpam virsti velniuku.

Didelio susidomėjimo sulaukė ir tradiciniai stalo žaidimai. Ne viena šeima bibliotekos palapinėje praleido valandėlę, kol išsiaiškino visas žaidimo vingrybes. Džiugu, kad ir tradicinis knygų skaitymas išlieka ne mažiau svarbus. Nemažai užsukusiųjų į palapinę atvirai pasidžiaugė, kad jau įpusėjo „Skaitymo iššūkio“ užduotis. O tuos, kurie apie šias skaitymo varžytuves dar nebuvo girdėję, bibliotekos darbuotojai kvietė prisijungti.

Festivalio metu buvo galima pamatyti ir keletą priemonių, kurias biblioteka naudoja vykdydama naują edukacinę programą „Sensoriniai skaitymai“. Vaikų dėmesį prikaustė ryškių spalvų,  įdomių formų žaislai.

Kol patys mažiausieji buvo sutelkę dėmesį į jiems skirtas veiklas, tėveliai galėjo patirti kūrybinį džiaugsmą. Bibliotekos palapinėje įsikūrė dirbtuvėlės, kurioms vadovavo dailininkė Lolita Putramentienė-Braza. Edukacinio užsiėmimo „Vienas atspaudas“ metu dalyviai galėjos susikurti vieną unikalų atspaudą, įgijo žinių ir įgūdžių, kaip elgtis su dažais ir išsinešė vienetinį meno kūrinį.

Taip kūrybiškai nusiteikusią ir įvairias veiklas siūliusią bibliotekos komandą per festivalyje praleistas kelias valandas aplankė daugybė šeimų.

Fot. ir inf. A. Petrevičiūtės

Komentarai