Biblioteka – draugiška vaikams, turintiems kalbos ir komunikacijos sutrikimų

Informacija
2018-06-27 / 2018-06-27
Biblioteka

Šių metų birželio 27 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko spaudos konferencija, kurioje buvo pristatyta svarbi naujiena – biblioteka pirmoji Lietuvoje oficialiai pasiskelbė esanti draugiška autizmo spektro sutrikimų ir kitų kalbos ir komunikacijos sutrikimų turintiems vaikams. Šią dieną bibliotekoje pradėta vykdyti ir nauja edukacinė programa „Sensoriniai skaitymai“. Šių skaitymų metu vaikams suteikiama galimybė patirti pasakojimą kitais pojūčiais, ne vien tik kalba. Naudojant sensorines priemones, žaidimus, įvairias užduotis, vaikai įtraukiami į istoriją, turtinamas jų žodynas, jie mokosi laukti savo eilės, būti kartu su kitais vaikais, skatinamas jų kūrybiškumas.

Sensoriniai skaitymai vyksta naujai įrengtoje, vaikams, turintiems autizmo spektro sutrikimų, pritaikytoje erdvėje. Šio kambario įrengimo klausimais biblioteką konsultavo Margarita Jurevičienė – socialinių mokslų (edukologija) daktarė, Šiaulių universiteto UMSGF Specialiosios pedagogikos katedros lektorė, Šiaulių Ringuvos specialiosios mokyklos specialioji pedagogė metodininkė, Lietuvos Respublikos specialiųjų pedagogų asociacijos Valdybos narė. Organizuojant sensorinius skaitymus ir kuriant edukacinių užsiėmimų programą daug prisidėjo taikomosios elgesio analizės konsultantė Virginija Juškevičiūtė.

Taip pat bibliotekos darbuotojai dalyvavo mokymuose, kuriuose įgijo daugiau žinių apie autizmo sutrikimų turinčius asmenis, gilino žinias, kaip su tokiais lankytojais reikia bendrauti, pelnyti jų pasitikėjimą, kokie edukaciniai metodai yra efektyviausi.

Į spaudos konferenciją be žiniasklaidos atstovų atvyko svečių ir iš kitų miestų, tarp jų Vilijampolės socialinės globos namų specialistai, kurie domėjosi Sensoriniais skaitymais, jiems pritaikyta erdve ir bendradarbiavimo galimybėmis. Jie džiaugėsi tokia kalbos ir komunikacijos sutrikimų turintiems vaikams ir jų tėvams aktualia ŠAVB iniciatyva, skatino dalytis veiklos patirtimi, patarimais, o šią veiklą plėsti ne tik Šiaulių regione.

Tomo Pauliuščenkos inf.

I. Slonksnytės ir R. Stonkutės nuotr.

Komentarai