Bubių pagrindinė mokykla svečiavosi bibliotekoje

Edukacinis užsiėmimas
2018-05-03
Vaikų ir jaunimo literatūros skyrius

Gegužės 3 dieną bibliotekoje viešėję Bubių pagrindinės mokyklos pirmų–trečių klasių mokiniai dalyvavo žaismingoje edukacijoje apie lietuvių liaudies pasakas. Vaikai ne tik išklausė vienos iš lietuvių liaudies pasakų, bet ir patys sukūrė itin įdomią stebuklinę pasaką, kuri, beje, primena daugeliui puikiai žinomą istoriją apie burtininką Harį Poterį.

Štai kokia ta vaikų pasakaitė:

Vieną gražią pavasario popietę vienas pavyzdingas mokinys ėjo iš mokyklos namo ir beeidamas išvydo kažkokią keistą, didžiulę pilį. Pro atvirą pilies langą tiesiai mokiniui į rankas nukrito keista burtų lazdelė. Berniukas, norėdamas grąžinti lazdelę, įėjo į pilį, tačiau joje nieko nebuvo. Mokinys labai nustebo radęs tuščią pilį. Pamatęs į pilies bokštą vedančius akmeninius laiptus, berniukas nutarė jais užlipti – gal ten ras burtininką, lazdelės šeimininką. Belipdamas laiptais, berniukas didžiai nustebo išvydęs trigalvį drakoną. Išsigandęs ugnimi besispjaudančio padaro, berniukas užtrenkė duris tiesiai drakonui prieš nosį ir ėmė gailiai raudoti. Slėpdamasis nuo drakono, mokinys užklydo į kitą pilies menę ir dar labiau nustebo – mat, ten išvydo galybę skraidančių ir kalbančių kortų. Menėje berniukas rado keistą raktą. Tuomet kalbančios kortos parodė duris, kurias atrakina stebuklingasis raktas. Atrakinęs storiausias, sunkiausias duris, berniukas išvydo lazdelės savininko brolį – kitą burtininką, padėsiantį grąžinti burtų lazdelę tikrajam savininkui. Keliaudami miško taku, berniukas ir gerasis burtininkas išvydo dar vieną pilį, tik kiek kitokią – raudonos spalvos. Nutarę, kad ten ras lazdelės savininką, keliauninkai užklydo į pilį ir ten sutiko trečiąjį burtininką, deja, piktą. Pamatęs brolio lazdelę piktasis burtininkas taip supyko, kad nuo jo riksmo visi pilies langai išbyrėjo. Piktasis burtininkas taip griebė lazdelę, kad ši net sulūžo. Sulūžus lazdelei, abu burtininkai – ir gerasis, ir blogasis – paslaptingai išnyko kaip dūmai. Pasirodo, burtų lazdelė laikė šių abiejų burtininkų gyvybes. Tuo metu mokinys nieko negalvodamas čiupo abi burtų lazdelės dalis, parsinešė namo ir paslėpė jas po savo lova.

Naktį, mokiniui giliai įmigus, burtų lazdelė paslaptingai susitvarkė ir abu burtininkai netikėtai atgijo. Keista, tačiau net ir buvęs blogasis burtininkas tapo geras ir pakvietė išmintingąjį mokinį į savo burtų mokyklą. Mokinys kaipmat sutiko mokytis burtininkų mokykloje, kur jo laukė nauji ir netikėti nuotykiai.

 

Agnės Pranckutės inf.

Ievos Slonksnytės nuotr.

Komentarai