Dainiaus Šukio naujausios knygos vaikams pristatymas

Renginys
2018-01-18
15:00
Bibliotekos Mažoji salė

Sausio 18 d. 15 val. kviečiame į naujausios šiauliečio vaikų rašytojo Dainiaus Šukio knygos pristatymą, vyksiantį bibliotekos Mažojoje salėje.

Tvarto gyvulėlių nuotykiai tęsiasi. Šeštoje, naujausioje, D. Šukio knygoje tris paršiukus – Niurzgą, Bezdulį ir Knysliuką – aplanko triušis Spirabyra, nuo kurio pasiūlymo viskas ir prasideda…

D. Šukio knygos mėgstamos ir mažųjų, ir suaugusiųjų, nes jos žavi ne tik šmaikščiomis istorijomis, bet ir nuotaikingais, linksmais, savitu mąstymu ir humoru pasižyminčiais personažais. Autorius pats piešia knygelėms iliustracijas ir daro tai pasimėgaudamas.

„Daug piešiu, eskizuoju. Pirma gimsta personažai. Sugalvoju jų vardus. Pakalbinu juos. Būna, kad ima ir atsako. Papasakoja trumpą epizodą, istoriją. Iškyla dialogai ar scenos, kurie pasufleruoja tolimesnį veiksmą ir išsivysto į pasakojimą. Tą pasakojimą kartais perpasakoju su vis daugiau spalvų ir detalių. Tada sukuriu dar naujų personažų, perkeldamas juos į tą aplinką“, – pasakojo D. Šukys apie personažų ir istorijos naujai knygelei atsiradimo procesą.

Save rašytoju vengiantis vadinti D. Šukys mano, kad knygos piešiniai tokie pat svarbūs kaip ir tekstas. Jie ne tik papildo tekstą, bet gali turėti ir kitą, savo istoriją, kuri kartais sulipdoma iš smulkmenų. „Smulkmenos puošia gyvenimą“, – įsitikinęs knygų vaikams autorius.

Naujausioje knygelėje „Trys paršiukai, Spirabyra ir sugižęs pienas“ nuotykių – per akis. Jeigu jums patinka nuotykiai, ateikite ir sužinosite daugiau.

 

Komentarai