Sutikome Editos Puskunigytės debiutinį romaną „Mergina po vidurnakčio“

Knygos pristatymas
2018-06-29 / 2018-06-29
16.30
Bibliotekos Mažoji salė

Birželio 29 d. bibliotekoje vyko Editos Puskunigytės debiutinio romano „Mergina po vidurnakčio“ pristatymas. Rašytoja papasakojo apie knygos rašymo ir leidybos proceso ypatumus, kūrybinius sunkumus, su kuriais teko susidurti. Savo kūrybinį kelią E. Puskunigytė pradėjo dar studijų laikais įsitraukdama į poezijos rašymą. Paklausta, kodėl pasirinko ne kitą subtilesnį prozos žanrą, o populiarųjį romaną, autorė atskleidė, kad tokį pasirinkimą, visų pirma, lėmė noras atkreipti leidyklos ir didesnio skaitytojų skaičiaus dėmesį. Juk natūralu pateikti savo kūrybą tokiu formatu, kuris yra populiariausias.

E. Puskunigytė atviravo, kad ypač sunku buvo parašyti pirmąjį romano sakinį – „Visos moterys meluoja“. Kaip pastebėjo D. Jakaitė, nors šis sakinys yra šabloniškas, tačiau savyje slepia ir gilią mintį: „Melo tema romane buvo pasirinkta neatsitiktinai ir yra aktualizuojama šalia kitų svarbių temų kaip meilė ir moterų draugystė.“ Anot autorės, tai savita žinutė skaitytojui, kad kiekvienas žmogus gyvenime yra nors kartą melavęs. Melas yra neatskiriama mūsų dalis. Autorė ne kartą pabrėžė, kad knygoje ji norėjo atskleisti realistišką ir nepagražintą šiuolaikinės moters gyvenimą, todėl ir pavadinimas simbolizuoja nusistovėjusių taisyklių laužymą ir drąsių sprendimų kupiną gyvenimą.

Pokalbį su autore moderavo literatūrologė dr. Dalia Jakaitė, romano ištraukas skaitė ir muzikinių pauzių metu dainavo Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorius Severinas Norgaila.

Tą pačią dieną E. Puskunigytė bibliotekos Knygos grafikos centre pasidarė ir asmeninį ekslibrisą.

„Linksmas, šmaikštus ir šiek tiek sarkastiškas romanas apie santykius, kurie netrunka nė trejų metų. Apie moterų draugystę ir jų ryžtą rizikuoti. Apie nesėkmes ir džiaugsmus, kurie subrandina ir stiprina. Ir, žinoma, apie meilę, kuria apdovanojami drąsiausieji.
Viskas tik laikinos stovyklavietės. Kur bebūtum: Vilniuje, Londone ar saloje atsiribojęs nuo pasaulio. Ši knyga apie naktimis pasigirstantį vidinį balsą, kuris sako: bėk. Susipakuok daiktus ir keisk viską tuoj pat, elkis taip, kaip trokšta tavo širdis. Kismas – kaina, kurią moki tam, kad surastum tikruosius namus. Tu – visada kelyje.“

Edita Puskunigytė

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai