Erasmus+ programos mokymai Estijoje

Mokymai
2019-07-30 / 2019-07-30
Biblioteka

Liepos pradžioje bibliotekos vyr. metodininkė Inga Petkūnaitė dalyvavo Estijoje, Kose Ūemeisos miestelyje, vykusiuose Erasmus+ programos mokymuose „Thinking with hands“, kuriuose buvo pristatomas „Design Thinking“ kūrybinio mąstymo metodas. Dalyviai jį taikė generuodami naujas idėjas, kurios galėtų padėti kuriant naują rusišką mokyklą specialiųjų poreikių turintiems vaikams Taline. Idėjų vizualizacijai pasitelktas „LEGO Serious Play“ metodas. Buvo kuriami prototipai, pavyzdžiui, idėjos, kaip pritraukti į mokyklą motyvuotus specialistus, padaryti naujos mokyklos projektą matomesnį, pritraukti naujus finansavimo šaltinius, ir pristatyti mokyklos kūrėjams. Visiems dalyviams įteikti „Youthpass“ sertifikatai, patvirtinantys įgytas žinias ir patobulintas kompetencijas.

Mokymų metu savarankiškai aplankyta Estijos nacionalinė biblioteka ir Kose Ūemeisos miestelio biblioteka-paštas: bendrauta su įstaigos darbuotojais, domėtasi įstaigų teikiamomis paslaugomis, infrastruktūra ir pan.

Mokymų organizatorius – NVO „Eriline Maailm“ (Estija). Mokymus vedė bendruomenių įgalinimo programos „Socialinis sufleris“ vadovas Žilvinas Mažeikis ir VšĮ Eduplius įkūrėjas Romanas Šarpanovas. Mokymuose dalyvavo dalyviai iš Estijos, Lietuvos, Kipro, Ispanijos, Lenkijos ir Kroatijos.

I. Petkūnaitės inf.

Mokymų dalyvių nuotr.

Komentarai