Ernestas Kuckailis pristatė savo knygą „Laiškai iš Varviškės“

Knygos pristatymas
2018-09-27 / 2018-09-27
Bibliotekos Mažoji salė

Rugsėjo 27 d., bibliotekos Mažojoje salėje vyko Ernesto Kuckailio naujausios knygos „Laiškai iš Varviškės“ sutiktuvės.

Autorius jau yra išleidęs tris knygas – atsiminimus apie pirmojo specialiųjų pajėgų eskadrono „Erelis 02″ misiją Afganistane „Trispalvio erelio skrydis“, karinę istorinę apybraižą apie vokiečių parašiutininkus Antrajame pasauliniame kare „Pavasarį paukščiai sugrįžta“ ir Lietuvos partizanų susirėmimams su okupantais atminti skirtą karinę istorinę apybraižą „Tylūs žingsniai per samanas“.

E. Kuckailis trumpai pristatė knygos priešistorę, papasakojo, kaip kilo mintis rašyti būtent apie partizanų mūšį prie Varviškių, savo pasakojimus gausiai iliustruodamas nuotraukomis, žemėlapiais, kurių pagalba ieškojo susirėmimų vietų ir atkūrė knygoje aprašytos kovos eigą.

„Laiškai iš Varviškės“ – ketvirtoji knyga. Mintis užrašyti mažai žinomą Pietų Lietuvos istorijos įvykį kilo prisiminus dar vaikystėje girdėtą legendą apie žuvusius kovose su lenkais autoriaus giminaičius. Knygoje perteikiant Dzūkijos krašto paprastų kaimo gyventojų aplinką, išgyvenimus ir kasdienybės įvykius pasakojama apie Lietuvos šaulių kovą likviduojant vadinamąją Varviškės „respubliką“ (1920–1923 m.)“

Knygos autorius bibliotekos Knygos grafikos centro „Kūrybinėse dirbtuvėse“ pasidarė asmeninį ekslibrisą.

E. Kuckailis

T. Pauliuščenkos inf.

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai