Gyventojų kompiuterinio raštingumo mokymai

Edukacinis užsiėmimas
2018-11-23 / 2018-11-23
Biblioteka

Lapkričio 23 dieną baigėsi šešias savaites trukęs mokymų ciklas „Kompiuterinės technologijos ir informacinis raštingumas suaugusiems“. Šiuo suaugusiųjų neformaliojo ugdymo projektu buvo siekta ugdyti vyresnio amžiaus žmonių kompiuterinio raštingumo kompetencijas, kurios gerintų jų gyvenimo kokybę ir socialinės integracijos galimybes. Mokymai buvo įgyvendinami bendradarbiaujant su  Šiaulių miesto savivaldybe.

Bibliotekos kompiuterių klasėje vyko užsiėmimai, rengiami kas antrą savaitę, po tris akademines valandas kiekvieną darbo dieną. Mokymus vedė bibliotekos darbuotojai: Jolita Rimeikienė, Birutė Kilčiauskaitė ir Robertas Gedrimas.  Užsiėmimai buvo skirstomi  į tris grupes pagal turinio sudėtingumą ir mokinių kompiuterinio raštingumo lygį: pradedantiems (viena pakopa)  ir pažengusiems (dvi pakopos). Suaugusieji, pasirinkę pirmąjį lygį, susipažino su kompiuterio sandara, „Microsoft Office Word“ programa, išmoko rasti informaciją internete, susikūrė el. pašto dėžutę. Pažengusieji antros pakopos dalyviai mokėsi, kaip tvarkyti nuotraukas ir paveikslėlius,  „Microsoft Office Word“ programa kūrė lenteles, mokėsi tvarkyti tekstą. Taip pat  susipažino su „Debesų kompiuterija“ („Google“ diskas, „Google“ nuotraukos, „Dropbox“, „OneDrive“), socialiniu tinklu „Facebook“.  Pažengusieji trečiosios pakopos dalyviai mokėsi naudotis  iPad planšetiniais kompiuteriais, išmaniaisiais mobiliaisiais telefonais, elektroninėmis knygomis. Mokymų dalyviai taip pat išbandė virtualios realybės akinius, susipažino su 3D spausdintuvu, išmoko kurti ir nuskaityti QR kodą.

Džiaugiamės, kad gyventojai mokymus vertina teigiamai, noriai juos lankė, o svarbiausia – įgijo žinių, kaip nepaklysti šiame informacinių technologijų  pasaulyje.

Informuojame, kad mokymai vyksta kas antrą savaitę po tris akademines valandas kiekvieną darbo dieną.

Registruotis galite skambindami telefonu (8 41) 52 37 47 arba užsirašydami bibliotekos registratūroje.

Daugiau informacijos apie mokymų programą galite rasti paspaudę šią nuorodą.

Programos aprašas.

J. Rimeikienės ir B. Kilčiauskaitės nuotr.

 

Komentarai