Jaunųjų protų lyga. 4-oji kova

Renginys
2018-01-12 / 2018-01-13
17:00
Bibliotekos Konferencijų salė

Sausio 12 dienos pavakarę Konferencijų salėje mankštinti protų vėl rinkosi Šiaulių miesto gimnazistai. Žaidimas vyko Sausio 13-osios, Laisvės gynėjų dienos, išvakarėse, todėl žaidėjai pirmiausia tylos minute pagerbė žuvusiųjų atminimą. Per kiekvieną žaidimo pertrauką laisvės gynėjams savo dainas skyrė Elzė Urbietytė.

Ketvirtoji 2017–2018 metų protų kovų sezono kova, kurioje dalyvavo 16 komandų, prasidėjo klausimais, susijusiais su 1991 m. sausio ir vėlesniais įvykiais Lietuvoje. Pagirtina, kad dauguma gimnazistų žinojo, kuri šalis antroji pripažino Lietuvos nepriklausomybę, kokią žinią siunčia 2011 m. prie Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos pastatyta J. K. Patamsio moters skulptūra, kaip vadinasi kasmetinis bėgimo maratonas, skirtas žuvusiems už Lietuvos laisvę pagerbti, ir atsakymus į kitus renginio vedėjo Edgaro Sviščiovo, Šiaulių Janonio gimnazijos mokinio, klausimus. Vis dėlto nepralenkiami šiame ture buvo „Enšteino palikuoniai“, atsakę į 9 klausimus iš dešimties.

Antrą ir trečią turus sudarė klausimai, reikalaujantys bendro išprusimo. Gerai sekėsi tiems, kurie mėgsta žiūrėti filmus – ne tik vaidybinius, bet ir animacinius, nes būtent apie juos šį kartą buvo pateikta daug klausimų. Daugiausia teisingų atsakymų pateikė „Taikomosios erudicijos“ ir „Drąsos šaligatvio“ komandos.

Po ketvirto turo paaiškėjo, kad net trys komandos surinko po 34 taškus. Dėl pergalės teko susigrumti dviem kapitonams. Dvikova išsprendė problemą – atspėjęs, koks Vilniaus televizijos bokšto aukštis metrais, pergalę saviškiams pelnė komandos „Taikomoji erudicija“ (Didždvario gimnazija) kapitonas. Nugalėtojai laimėjo Vilniaus universiteto termosinius puodelius.

Antri liko „Drąsos šaligatvis“ („Romuvos“ gimnazija), treti – BAD VIP (Janonio gimnazija).

Kitas lygos susitikimas vyks vasario 20 dieną 17 valandą.

Lygos partnerė Povilo Višinskio viešoji biblioteka, rėmėjai: Darbo rinkos mokymo centras, „Forum Cinemas“, „Apollo boulingas“, Vilniaus universitetas, JAV ambasada Lietuvoje.

L. Juzulėnienės inf. ir nuotr.

Komentarai