Jono Vaicekausko knygos pristatymas

Renginys
2019-05-22 / 2019-05-22
Bibliotekos Mažoji salė

Gegužės 22 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje skulptorius ir rašytojas Jonas Vaicekauskas šiauliečiams pristatė savo knygą „Pasivaikščiojimas“.

Jonas Vaicekauskas – skulptorius, akmentašys. Vadinasi – stiprios rankos ir stipraus būdo asmenybė. Juk akmuo – kas gi dar tvirtesnio žemėje yra? Štai ta skulptoriaus rankos jėga, tvirtumas, santūrumas juntama ir raiškiuose, konkrečiuose, o drauge ir itin subtiliai sukonstruotuose apsakymuose, atskiruose sakiniuose. Skaitant skulptoriaus literatūrinę kūrybą, labiausiai širdį glosto gyvas, skambus, it tas akmuo nušlifuotas žodis, gili ir gyva mintis, „įfilosofinta“ ir keliais sakiniais apibendrinta dažnai visai eilinė gyvenimiška situacija. Lakoniškumas, koncentruotumas gal ir yra vieni pagrindinių Jono rašymo bruožų. Kaip haiku, kurių meistrystė nekelia abejonių, – o juk ir rimtų įvertinimų už haiku gauta. O drauge juntama atida, dėmesys kiekvienam žodžiui ir jo skambesiui. Sakyčiau, ir gražu, ir labai vertinga – tie atrandami ir padedami tinkamiausion vieton – reti, negirdimi, nedažnai tevartojami žodžiai – jie lyg ir skonį, ir kvapą turėtų (nuliežti, triušenos, driūžė, draikena, agnūs, nirčiai, prisiliežia, plasteli ir t. t.).

Neabejotinai čia turima įgimto subtilaus literatūrinio talento, ypatingos kalbinės klausos. O skulptūra, tikriausiai, ištobulino pastabumą, akylumą – ir ranką, kuri vienodai gerai valdo ir kūjį, ir kaltą, ir plunksną.

Rašytoja, dailininkė Violeta Židonytė

 

Renginį moderavo dailininkė, poetė Bitė Kuic.

Renginio organizatorius – ŠAVB Skaitytojų klubas.

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai