Knygvežiukas Pakruojo „Žemynos“ pagrindinėje mokykloje

Edukacinis užsiėmimas
2018-10-08 / 2018-10-08
Biblioteka

Spalio 8 dieną projekto „Knygvežiukas veža“ komanda lankėsi Pakruojo „Žemynos“ pagrindinėje mokykloje. Linksmai nusiteikusi bibliotekininkų komanda kartu su Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktore Monika Šaltyte ir Jaunimo forumo teatro aktoriais pradžiugino daugiau nei 40 šeštų ir septintų klasių mokinių įdomia edukacine programa.

Renginio metu visi dalyviai poromis atliko teksto suvokimo užduotis vartydami tokias knygas kaip V. Petkevičiaus „Gilės nuotykiai Ydų šalyje“, V. Račicko „Zuika padūkėlis“, G. Morkūno „Iš nuomšiko gyvenimo“, G. Beresnevičiaus „Kaukučiai ir varinis šernas“, V. V. Landsbergio „Obuolių pasakos“ ir kitų, įtrauktų į geriausių lietuvių rašytojų kūrinių vaikams ir jaunimui šimtuką („100 knygų vaikams ir Lietuvai“, 2017). Vartydami knygas, mokiniai ieškojo atsakymų į parengtus klausimus. Vaikai aiškinosi, kodėl knygoje „Zuika padūkėlis“ nualpo prancūzų kalbos mokytoja, kas yra „Linksmakiemio“ muziejus knygoje „Gilės nuotykiai Ydų šalyje“, ką reiškia toks neįprastas žodis kaip „nuomšikas“.

Paskaitę daug įdomių knygų, mokiniai stebėjo Forumo teatro pasirodymą, kuris buvo ypač įtraukiantis ir įdomus. Aktoriai suvaidino etiudą iš K. Gudonytės knygos „Blogos mergaitės dienoraštis“. Spektaklio metu daug dėmesio skirta tėvų ir vaikų santykių temai. Forumo teatro spektakliai ypatingi tuo, jog į jį įtraukiama visa publika. Visi renginio dalyviai diskutavo, ar teisingai pasielgė pagrindinės veikėjos tėtis, nubausdamas ją už vėlavimą, kodėl jų santykiai atrodo neįprasti, ką juose reikėtų keisti. Mokiniai ne tik aktyviai klausinėjo aktorių, tačiau ir patys dalijosi savo asmenine patirtimi, o štai viena mergaitė pasiūlė, kaip galima pakeisti suvaidintą istoriją ir kartu su aktoriais suvaidino situaciją iš naujo.

Galiausiai mokinių laukė išmanioji literatūrinė viktorina, kurios metu vaikai pasitikrino savo literatūrines žinias, o kartu ir sužinojo įdomių faktų apie vienus įdomiausių lietuvių rašytojų kūrinių.

Po visų įdomių veiklų renginio dalyvių laukė apdovanojimai. Aktyviausiems viktorinos dalyviams išdalyti knygų skirtukai, geriausiai literatūrines užduotis atlikę vaikai gavo dovanų tamsoje šviečiančius puodelius, o mokyklos bibliotekai palikta puiki dovana, skirta visiems mokyklos mokiniams – naujausių ir įdomiausių literatūros kūrinių vaikams ir jaunimo komplektas.

Knygvežiuko komanda įvykdė jau 8-ąją projekto kelionę!

Agnės Pranckutės inf.

Bibliotekos archyvo nuotr.

Komentarai