Knygvežiuko išvyka į Bubius

Akcija
2018-09-10 / 2018-09-10
Biblioteka

Po vasaros atostogų Knygvežiuko komanda vėl tęsia savo keliones. Šįkart viešėjome Bubiuose, kur mus pasitiko daugiau nei 40 linksmai nusiteikusių mokinių. Kaip ir kaskart mokinių laukė įdomi ir įtrauki trijų dalių programa, kurią parengė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriaus darbuotojai, bendradarbiaudami su Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktore Monika Šaltyte.

Prasidėjus mokslo metams, mokiniai kibo į darbus, skaitė knygas, ieškojo informacijos apie knygų veikėjus, įvykius. Renginio metu dalyviai skaitė įdomiausias lietuvių rašytojų knygas, tarp kurių K. Sajos „Ei, slėpkitės!“, V. Petkevičiaus „Gilės nuotykiai ydų šalyje“, V. Račicko „Šlepetė“, G. Morkūno „Iš nuomšiko gyvenimo“, ir daugybę kitų puikių vaikams skirtų knygų. Gerai paplušėję rinkdami informaciją knygose, mokiniai įsitraukė į Šiaulių jaunimo forumo teatro spektaklį, parengtą pagal G. Morkūno knygą „Iš nuomšiko gyvenimo“. Spektaklio metu jaunieji aktoriai, padedami visų renginio dalyvių, gvildeno gana opią problemą – patyčias. Vaikai ne tik analizavo situaciją, bet ir ieškojo įvairių konflikto sprendimo būdų, mėgino padėti pagrindiniam istorijos veikėjui Gyčiui. Aktyvus vaikų įsitraukimas dar kartą parodė patyčių temos svarbą ir aktualumą mokykliniame amžiuje.

Rimtai padiskutavusių mokinių laukė paskutinė renginio dalis – išmanioji literatūrinė viktorina. Žaisdami viktoriną, vaikai lavino bendradarbiavimo įgūdžius, tikrinosi savo lietuvių literatūros žinias, o ne vienas teigė tarsi dalyvavęs įdomioje lietuvių literatūros pamokoje, kurioje aiškinosi, kiek zuikių susirinko E. Mieželaičio eiliuotoje pasakoje „Zuikis Puikis“, kas parašė „Irkos tragediją“ ir dar daug įdomių literatūrinių klausimų.

Pasibaigus viktorinai, buvo apdovanoti patys aktyviausi renginio dalyviai ir viktorinos nugalėtojai. Neliko nuskriausta ir Bubių mokyklos biblioteka, kurios skaitytojams atiteko ypatingas prizas – naujausių ir įdomiausių vaikų ir jaunimo knygų komplektas.

Knygvežiuko komanda džiaugiasi galėdama aplankyti Šiaulių regiono miestelius ir laukia naujų nuotykių bei kelionių!

Agnės Pranckutės inf.

Pauliuščenkos nuotr.

Komentarai